3. Wrocławskie osiedla
  4. Pocztówka z Gaju. Od fotografii do perkusji. Kursy w Ośrodku Postaw Twórczych
Ośrodek Postaw Twórczych na osiedlu Gaj OPT
Ośrodek Postaw Twórczych na osiedlu Gaj

Przy ul. Działkowej 15 mieści się Ośrodek Postaw Twórczych (filia OPT „Zamek” – miejska instytucja kultury, która organizuje prowadzone przez profesjonalistów kursy fotografii, komiksu i podstaw ilustracji, gry na perkusji, pisania opowiadań, malarstwa i rysunku, pracy z ciałem oraz Photoshopa.

–  Planujemy otworzenie kolejnych pracowni, także dla dzieci i seniorów – powiedziała nam Sylwia Świerczyńska koordynatorka.

W OPT poza kursami  obywają się także różnorodne wydarzenia, m.in. koncerty i warsztaty, a już 18 września można się tu będzie wybrać na Otwarty Przegląd Fotografii, podczas którego swoje zdjęcia mogą pokazać wszyscy chętni, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Powiększ obraz: <p>Zakończenie semestru letniego w OPT</p> fot. Dawid Bardenga
Zakończenie semestru letniego w OPT

Uwaga: za udział w kursach oraz bilety na wydarzenia w OPT płaci się mniej z kartą Nasz Wrocław (NW – 20 proc., NWMax – 30 proc.