wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Żar z nieba nie przeszkadzał w zakupach na Świebodzkim. Co kupowano? (ZDJĘCIA)

Plac na Dworcu Świebodzkim niezawodnie co tydzień ściąga tłumy mieszkańców. Sprawdziliśmy, czy w handlową niedzielę zainteresowanie będzie równie duże. Mimo upału, chętnych na zakupy nie zabrakło. Co kupowali na placu? Jakie były ceny? Zobacz na zdjęciach.

Reklama

Dzień na Świebodzkim rozpoczął się od pożaru na obrzeżach placu w miejscu, gdzie sprzedawane są meble. Nikt nie ucierpiał, a sprzedawcy zabezpieczyli swój towar. Strażacy szybko ugasili płomienie i sprzedaż trwała nadal. 

Warzywa i owoce od rolnika

Stragany z warzywami i owocami zajęły strategiczne miejsce, jeszcze na chodniku prowadzącym na właściwy plac, czyli stoiska na torach. Klienci pakowali w siatki wszystko: nowalijki, młode ziemniaki, marchew, truskawki, i egzotyczne owoce jak mango, czy awokado. 

Niektórzy przyjechali specjalnie na targ właśnie po świeże zaopatrzenie do lodówki. Klienci mówią: jest taniej niż w sklepie, a jakość bardzo dobra. To też deklarują sprzedawcy. Przyznają, że produkty mają z importu, ale sporo jest już od regionalnych rolników. 

Miks kulturowy 

Zaskoczeniem dla stałych bywalców mogą być tradycyjne dla kuchni ukraińskiej suszone rybki, które od jakiegoś czasu pojawiają się na placu. 

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Plac na Dworcu Świebodzkim w niedzielę handlową Magdalena Pasiewicz
Plac na Dworcu Świebodzkim w niedzielę handlową

Kto szuka ten znajdzie, głosić może dewiza dla wkraczających na plac. Jest ogromny i produktów też jest mnóstwo. Od ubrań w permanentnych przecenach i tych droższych z jedwabiu, przez rowery, buty, wędki, artykuły higieniczne, biżuterię, książki. Portfel w każdym razie powinien być napełniony, bo nigdy nie wiadomo, kiedy trafią się tam "okazyjne perełki". 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl