wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Piknik na otwarcie nowej trasy wzdłuż Oławy [ZDJĘCIA]

Dziesiątki rowerzystów i mieszkańców wzięły udział w pikniku ZDiUM przy SP 96, w okolicy mostu Rakowieckiego. Zainaugurował on dwa odcinki trasy pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Oławy. Podczas pikniku atrakcji nie zabrakło – były konkursy, zasady poruszania się po ciągach pieszo-rowerowych oraz możliwość oznakowania rowerów i szkolenie z pierwszej pomocy. Zobaczcie, jak bawili się wrocławianie.

Reklama

Mierzący ponad 1300 m ciąg pieszo-rowerowy jest realizacją projektów nr 4 i 9 zgłoszonych w 2020 r. do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Stanowi część ogólnomiejskiego projektu Zielona Sieć Rowerowo-Piesza Wrocławia, którego liderką jest Agnieszka Dusza.

Prowadzi przez cenne przyrodniczo i nadzwyczaj malownicze tereny nad Oławą, nazywane wrocławską Amazonią. Żyje tu wiele zwierząt chronionych, w tym m.in. liczne gatunki ptaków, płazów i nietoperzy.

W sobotę 22 czerwca nową trasę pieszo-rowerową wzdłuż Oławy zainaugurowano podczas rodzinnego pikniku.

Dziękujemy za spotkania i rozmowy z mieszkańcami na temat infrastruktury pieszej i rowerowej. Takie wydarzenia są doskonałą okazją, aby nie tylko przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa w ruchu, ale też porozmawiać o naszych inwestycjach pieszych i rowerowych. Budujemy przecież kolejne odcinki Promenady Krzyckiej, jej kolejnym odcinkiem (od Spiskiej do Ślężnej) pojedziemy już w lipcu. Dziękujemy również naszym partnerom, którzy wspólnie z nami wzięli udział w tym wydarzeniu.
Tomasz Jankowski, rzecznik ZDiUM

Bezpieczne długie trasy – idealne dla rodziców z dziećmi

Pani Maja z Przedmieścia Oławskiego przyznaje, że bardzo często przyjeżdża do parku na rowerze i chętnie przetestuje nowe trasy. – Do tej pory korzystaliśmy z trasy z drugiej strony rzeki i jechałam już przez kładkę Siedlecką. Ciekawa jestem, jak będzie wyglądać ta trasa. Cieszy mnie natomiast, że infrastruktura rowerowa we Wrocławiu się rozwija i cenię sobie, że mieszkając w samym centrum mogę przejechać przez jedno skrzyżowanie i mam potem długie, całkowicie bezpieczne trasy rowerowe i nie muszę jeździć ulicą, bo wożę dziecko i to dla mnie ważne – mówi wrocławianka. 

Na pikniku ZDiUM, wspólnie z córką, oznakowały rower i skorzystały z wielu atrakcji. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl