wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocław ma nowego krasnala. Gdzie spotkacie Klapsika?

Krasnal na Przedmieściu Oławskim ma na imię Klapsik

W gronie ponad tysiąca wrocławskich krasnali znajdują się m.in.: Papa Krasnal, Życzliwek, WrocLovek, Rzeźnik, Syzyfki, czy Europejki. Grono to zasila teraz również krasnal Klapsik, który zasiada na rogu Mierniczej/Łukasińskiego na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu.

Jest niewielkich rozmiarów, siedzi na charakterystycznym składanym krzesełku, w jednej dłoni ma scenariusz, w drugiej tubę. Figurka autorstwa Beaty Zwolańskiej-Hołod została już wcześniej umocowana pod oknem jednej z kamienic u zbiegu ulic Mierniczej i Łukasińskiego. A prawdziwym hitem jest fakt, że krasnala ufundował znany reżyser.

Okazuje się, że Patryk Vega, reżyser kasowych kinowych hitów (m.in. „Pitbulla” i „Kobiet mafii”) postanowił podziękować wrocławianom za tworzenie swojego filmu „Trinity”, kręconego w minionym roku na ulicy Mierniczej i zapytał Zarząd oraz Radę Osiedla Przedmieście Oławskie, co mógłby podarować tej części miasta. Wybór padł na krasnala.

Do 27 maja trwał konkurs na imię dla krasnala. Ostatecznie najwięcej głosów zdobył Klapsik!

Źródło: materiały organizatorów

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl