wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Piękne zaśnieżone ogrody i wirydarze we Wrocławiu

Ogrody, dziedzińce i wirydarze dawnych klasztorów to wyjątkowe miejsca na mapie atrakcji Wrocławia. Trzeba wiedzieć, jak do nich trafić – a na miejscu przekonamy się, że zachwycają nastrojem i architekturą. Dodatkowego uroku dodaje im zimowa scenografia. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Wiele z ogrodów i dziedzińców dawnych wrocławskich klasztorów znajduje się w ścisłym centrum miasta, tuż przy popularnych szlakach turystycznych i spacerowych. Na ogół kryją się we wnętrzach zabytkowych kompleksów – trzeba wiedzieć, jak się do nich dostać.

Mają naturalny klimat, na który składają się wyjątkowa architektura, aranżacja zieleni. Te walory wzmacnia jeszcze zimowa sceneria.

Galeria zdjęć

Na co dzień ogólnie dostępne są wirydarze i dziedzińce w budynku Wydziału Filologicznego na placu Nankiera oraz Ossolineum przy ul. Szewskiej (wejście także od ulicy Grodzkiej).

Olbrzymie wrażenie robi wirydarz dawnego klasztoru bernardynów. To miejsce jest dostępne w godzinach otwarcia Muzeum Architektury, którego siedzibą jest XV-wieczny kompleks.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl