wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Pasję przekuła w biznes i oto jest Przestrzeń Między Drutami

W wieku 6 lat wzięła druty i zrobiła pierwszy szalik dla lalki. Odtąd całe życie Katarzyny Kacprzak kręciło się… między drutami. Stąd też nazwa nowej pracowni, którą niedawno otworzyła. To przestrzeń, gdzie można się spotkać, wziąć udział w warsztatach i wymienić się wzorami dziewiarskimi. Zobacz, jak wrocławianka pasję przekuła w biznes.

Reklama

Między Drutami przy ul. Sienkiewicza 26 we Wrocławiu to nie zwykły sklep. To przestrzeń, gdzie można się spotkać, wziąć udział w warsztatach i wymienić się wzorami dziewiarskimi.

Chciałabym, żeby było to miejsce spotkań, do którego przychodzi się z przyjemnością. Na środku lokalu znajduje się stół, gdzie będą organizowane warsztaty, a wokół półki z włóczkami z włókna naturalnego i akcesoria
wyjaśnia właścicielka Katarzyna Kacprzak

Skąd pomysł na pracownię dziewiarską? Przygoda pani Kasi zaczęła się, gdy miała 6 lat. Jej babcia, ciocia, mama robiły na drutach. Ona podpatrywała i tak zaszczepiła w sobie tę pasję. W latach 90., gdy miała 18 lat, chodziła do jedynego sklepu w Warszawie (skąd pochodzi) z kolorowymi włóczkami. Tam panie uczyły ją techniki dziewiarstwa i właśnie wtedy zamarzyła sobie, że chciałaby kiedyś mieć takie miejsce. Gdy przeprowadziła się do Wrocławia, to mąż śmiał się, że przywiozła ze sobą więcej włóczki niż ubrań.

I mimo że skończyła geologię, a w życiu zawodowym zajmowała się m.in. oświetleniem, elektryką czy hydrauliką, to myśl o tym sklepie zaczęła wracać. – Zrobiłam sobie rok przerwy od pracy i wtedy postanowiłam postawić wszystko na jedną kartę. Albo teraz, albo nigdy pomyślałam – opowiada pani Kasia. A plany na przyszłość? – Chciałabym uruchomić Akademię Dziewiarską – mówi.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl