3. Inwestycje
  4. Budowa szkoły i przedszkola na Maślicach [ZDJĘCIA]
Dwójka robotników na konstrukcji zespołu szkolno-przedszkolnego na Maślicach, w kółeczku wizualizacja placówki Magdalena Pasiewicz

Następny rok szkolny z nową szkołą i przedszkolem na Maślicach. Placówka jest budowana także z myślą o dzieciach ze Stabłowic i Pracz Odrzańskich. Byliśmy przy ul. Białostockiej na początku lutego, żeby przyjrzeć się tej inwestycji. Tak powstaje nowy zespół szkolno-przedszkolny na wrocławskich Maślicach!

Od września 2024 roku dzieci pójdą do Przyjaznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Białostockiej na Maśllicach. Budowa jest już sporo za półmetkiem. Zajrzeliśmy na nią w piątek 9 lutego 2024 roku. Zobaczcie zdjęcia:

Nowy ZSP na Maślicach. 950 miejsc w szkole i przedszkolu

W podstawówce będzie 600 miejsc, z kolei w przedszkolu – 350.

W zespole powstanie m.in.:

• 19 sal lekcyjnych i pracowni dla uczniów,
  • biblioteka,
  • świetlica,
  • sala gimnastyczna,
  • stołówka z kuchnią,
  • 12 sal dla przedszkolaków,
  • pomieszczenia do zabaw.

Na zewnątrz: wielofunkcyjne boisko, bieżnia oraz skocznia w dal, a także parking na 50 miejsc i droga dojazdowa.

Współpraca samorządu i inwestora

Zespół szkolno-przedszkolny buduje inwestor prywatny, tym niemniej będzie on działał na zasadach placówki gminnej (publicznej). Działalność placówki będzie finansowana z dotacji miejskich. – Od lat współpracujemy z firmami prywatnymi, które budują w naszym mieście przedszkola i szkoły. Ta współpraca przebiega bardzo pomyślnie. Jesteśmy pewni, że w przypadku tego projektu będzie tak samo – stwierdził Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UMW. – Nowa placówka uzupełni ofertę edukacyjną na Maślicach. Będzie też dodatkową ofertą dla dzieci z Pracz Odrzańskich i Stabłowic – dodał.

Z inwestycji zadowolony jest wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Maślice. – To bardzo potrzebna inwestycja. Jako rada osiedla razem z przedstawicielami rady rodziców z ZSP nr 12 mieliśmy okazję zobaczyć, jak idą pracę i naprawdę wygląda to bardzo dobrze – mówił nam w styczniu Sławomir Czerwiński.

Rekrutacja trwa, a szczegóły podajemy tutaj.

We Wrocławiu jest 25 publicznych szkół i 60 publicznych przedszkoli utworzonych przez inne jednostki we współpracy z miastem.

Ukończone inwestycje na osiedlu Maślice we Wrocławiu