wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe wielofunkcyjne boisko przy SP nr 99

fot. Patryk Załęczny

Po konsultacjach z Radą Osiedla Księże i poznaniu problemów i potrzeb mieszkańców miasto wybudowało nowe wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 99, a także rozpoczęło prace projektowe nad Centrum Aktywności Lokalnej w tym rejonie.

Reklama

Wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 99 im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Głubczyckiej 3 we Wrocławiu to inwestycja, która powstała w systemie zaprojektuj i wybuduj. To oświetlony obiekt przystosowany do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę.

Z niedawno oddanego do użytku wielofunkcyjnego boiska na co dzień korzystają podopieczni Szkoły Podstawowej nr 99 w ramach realizacji godzin dydaktycznych, a także podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy.

– To bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz wychowania. Nasi uczniowie biorą liczny udział w zawodach sportowych organizowanych w ramach rozgrywek miejskich, a dzięki tej inwestycji zyskują kolejne miejsce, gdzie mogą podnosić swoje umiejętności. Jako szkoła zawsze staramy się stawiać na zdrowie dzieci, a dowodem tego mogą być zdobyte przez nas certyfikaty promowania aktywności fizycznej, a także zdrowego i racjonalnego żywienia  – mówi dyrektor placówki Jolanta Horyń.

W związku z lokalizacją boiska wyremontowanego ze środków Gminy Wrocław i istniejącym regulaminem użytkowania, korzystanie z obiektu przez osoby trzecie dozwolone jest wyłącznie po uprzednim zgłoszeniu tego faktu dyrekcji szkoły.

– Użytkowanie boiska przez mieszkańców może odbywać się po otrzymanej zgodzie od zarządcy obiektu, czyli dyrekcji. Boisko jest nowym obiektem i co prawda posiada gwarancje na poszczególne elementy, ale za zniszczenia powstałe w czasie korzystania z boiska odpowiedzialność materialną ponoszą osoby użytkujące obiekt. Na wniosek Rady Osiedla Księże została podpisana stosowna umowa bezpłatnego użyczenia i obiekt jest udostępniany zainteresowanym osobom w konkretne dni i godziny, które przebywają na jego terenie pod opieką przedstawiciela rady. Z boiska korzysta także Klub Sportowy Ślęza – dodaje Jolanta Horyń.

Za sprawą Rady Osiedla Księże mieszkańcy bezpłatnie mogą korzystać z obiektu w poniedziałki i wtorki od godziny 18.00 do 20.00. – Zostaje wówczas uruchomione sztuczne oświetlenie, tak aby podnieść komfort korzystania z boiska, a nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa nasz radny. Proszę jednak pamiętać, że tak naprawdę każda grupa chcąca skorzystać z tego wielofunkcyjnego obiektu może zgłosić ten fakt dyrekcji szkoły i jestem przekonana, że nie spotka się z odmową – mówi przewodnicząca zarządu Rady Osiedla Księże Barbara Choinka.

Szkoła Podstawowa nr 99 dysponuje także drugim boiskiem zlokalizowanym przy ulicy Bytomskiej, które także może zostać użyczone zainteresowanym.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama