4. Niezwykła atrakcja we Wrocławiu! Kolejkowo zbudowało miasto z piasku [ZDJĘCIA]
„Miasto z Piasku” - letnia wystawa czasowa w Kolejkowie mat. prasowe
„Miasto z Piasku” - letnia wystawa czasowa w Kolejkowie

Kolejkowo we Wrocławiu otwiera letnią wystawę czasową „Miasto z Piasku”. Budowle i zamki z piasku, ogromny piaskowy smok, „kolejkowiczanie” budujący świat z przedmiotów pozostawionych na plaży - stworzone z ponad 10 ton piasku miasto czeka na odwiedzających w Kolejkowie we Wrocławiu od środy 14 czerwca. Rozglądajcie się uważnie, a znajdziecie piaskowe inspiracje sztuką i ekologią. Zobaczcie zdjęcia!

Szumiące wody skrywają tajemnicze stworzenia, a miniaturowi „kolejkowiczanie” budują swoje miasto ze śmieci pozostawionych na nadmorskich plażach. Szklarnie z plastikowych butelek, sznury z poprutych skarpetek i malowane niedopitą kawą łódeczki. To cenna lekcja o ekologii i recyklingu.

– Kolejkowo bawi i edukuje, dlatego w „Mieście z Piasku” znajdziecie wakacyjną beztroskę, szum fal, gorący piasek, ale też i nawiązania ekologiczne. Będziecie zaskoczeni, w jaki sposób „kolejkowiczanie” budują swój świat. Wykorzystują każde ziarnko grochu, wykałaczkę, zgubiony na plaży łańcuszek czy pozostawione lody – mówi Jakub Paczyński, pomysłodawca Kolejkowa.

„Miasto z Piasku” w Kolejkowie. Kiedy otwarcie?

Kolejkowiczanie budują swoje miasto nad wodą, wśród leżaków, w otoczeniu piaskowego smoka, budowli i zamków z piasku.

– Wiele pracy, cierpliwości, precyzji i delikatności - tego wymagało od nas „Miasto z Piasku”. Efekt zdecydowanie jest tego wart. Inspiracją były nadmorskie plaże i piaskowe zamki tworzone przez plażowiczów – podkreśla Magdalena Huk, modelarka z Kolejkowa.

Powiększ obraz: ?Miasto z Piasku? - letnia wystawa czasowa w Kolejkowie mat. prasowe
?Miasto z Piasku? - letnia wystawa czasowa w Kolejkowie

„Miasto z Piasku” otwiera się dla zwiedzających 14 czerwca. Będzie można je zobaczyć aż do 18 września. Zwiedzanie jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

Zobaczcie galerię zdjęć - oto „Miasto z Piasku” w Kolejkowie.

Kolejkowo we Wrocławiu. Ceny biletów, adres

Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500 mkw., a składa się na nią około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków.

Zobaczyć można tutaj w miniaturze życie na wsi i w mieście, jeżdżące pociągi, tramwaje czy samochody za dnia i nocą, pływający statek, burzę z prawdziwym deszczem i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska, w tym Ratusz z wrocławskiego Rynku.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 36 zł – normalny i 29 zł – ulgowy (dla dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Źródło: materiały prasowe

Odbierz zniżki do miejskich atrakcji
z programem "Nasz Wrocław"

Chcę zniżkęSprawdź szczegóły na stronie Nasz Wrocław. Otwiera sie w nowej karcie