4. Najlepsze restauracje we Wrocławiu wg Wolt Awards
Uśmiechnięta kelnerka restauracji Ragu z dwoma talerzami z makaronami w dłoniach Tomasz Hołod

Gdzie we Wrocławiu zamówimy najlepsze "śniadanie do łóżka", comfort food, włoską albo azjatycką kuchnię? Zakończył się plebiscyt Wolt Awards. Użytkownicy aplikacji, umożliwiającej zamawianie jedzenia z restauracji do domów czy biur, spośród nominowanych blisko 250 restauracji z Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia i Krakowa, wytypowali najlepsze lokale w Polsce. Kto znalazł się na gastronomicznym podium w stolicy Dolnego Śląska? Zobaczcie wnętrza zwycięskich restauracji.

Głosowanie w drugiej edycji plebiscytu Wolt Awards trwało od 2 do 30 października 2023.

"Założeniem konkursu było oddanie sprawczości w ręce konsumentów, którzy na podstawie własnych doświadczeń typowali najlepsze ich zdaniem restauracje w danym mieście. We Wrocławiu głosowano w kategoriach: „Comfort Food”, „All around Asia”, „Dobre, bo włoskie” i „Śniadanie do łóżka”. Na Dolnym Śląsku oddano ponad 3 tysiące głosów".
Biuro prasowe Wolt

Najlepsze restauracje we Wrocławiu wg klientów Wolt

W plebiscycie wyłoniono jednego laureata w każdej z kategorii w danym mieście – we Wrocławiu było ich czterech. Zobacz w galerii najlepsze restauracje z Wrocławia, które zwyciężyły w plebiscycie.

W kategorii „comfort food” najlepsza okazała się restauracja ŻeBerKa, która od przeszło roku gości smakoszy przy ul. św. Antoniego 23. Lokal został założony przez dwóch braci - inżyniera lotnictwa i export managera z pasją do gotowania.

- Chcemy, aby nasz nowy dom był miejscem, gdzie zjecie zarówno naszą autorską kuchnię kręcącą się wokół żeberek i różnych form ich podania, ale także spędzicie miło czas ze znajomymi przy drinkach oraz winie – naszej kolejnej pasji - piszą właściciele lokalu na swojej stronie internetowej.

Jak sama nazwa wskazuje, ich specjalnością są autorskie żeberka z grilla i pieca, a także street food.

ŻeBerKa

ul. św. Antoniego 23

• poniedziałek - czwartek: 12.00-22.00,
  • piątek - sobota: 12.00-23.00,
  • niedziela: 12.00-21.00.

W kategorii „All around Asia” zwyciężył popularny lokal - Ato Ramen Wrocław, mieszczący się przy ul. Odrzańskiej 4/5, jedna z pierwszych restauracji w Polsce poświęcona ramenowni. Lokal zarówno dla fanów łagodnych, jak i bardzo pikantnych azjatyckich smaków. Ramen bar z Wrocławia oferuje swoim klientom kremowe, klarowne lub lekkie, wegańskie rameny, frytki z dodatkami (loaded fries) i własnej produkcji noodle.

Właściciele lokalu podkreślają, że przyświeca im jeden cel - gotować jedzenie takie, jakie sami chcieliby jeść.

Nie boimy się być pierwszymi, którzy sięgają po nowatorskie techniki i produkty, jeśli smak jest tego wart, stąd wysokie prawdopodobieństwo, że zjesz u nas ramen, którego nie spróbujesz nigdzie indziej. Do zobaczenia w jedynym z naszych lokali w Łodzi lub we Wrocławiu.
Ato Ramen

ul. Odrzańska 4/5

• poniedziałek - czwartek: 12.00–22.00,
  • piątek - sobota: 12.00–23.00,
  • niedziela: 12.00–21.00.

W kategorii „Dobre, bo włoskie” najwięcej głosów zdobyła restauracja Ragu – królestwo włoskich makaronów z ul. Sienkiewicza. Restauracja powstała w 2016 roku.

"Kiedy zaczynaliśmy ten projekt, nawet nie marzyliśmy o dużej restauracji, gdzie liczba gości chętnych na nasz makaron przekroczy liczbę dostępnych miejsc. Chcieliśmy jako jedyni we Wrocławiu produkować prawdziwy jajeczny makaron i jeszcze świeży dostarczać do wrocławskich restauracji. Wyobrażaliśmy sobie, że pasta bar będzie tylko dodatkiem do Pracowni, gdzie w luźnej atmosferze i z krótką kartą zaserwujemy makarony wykręcone prosto przed podaniem. Rzeczywistość bardzo szybko zmieniła nasze plany. Nie boimy się tego powiedzieć - koncept restauracji wyspecjalizowanej w jednym, kompletnie dopracowanym daniu osiągnął sukces na mapie wrocławskiej gastronomii".
Ragu Pracownia Makaronu

ul. Henryka Sienkiewicza 34A

• codziennie: 12.00-22.00

Według użytkowników aplikacji Wolt, najlepsze śniadania we Wrocławiu serwuje natomiast popularne, francuskie bistro - Charlotte. To właśnie lokal mieszczący się w pasażu Pokoyhofa zwyciężył w kategorii „Śniadanie do łóżka”. Bistro serwuje świeże, rzemieślnicze pieczywo, domowe konfitury i słodkie wypieki. W menu są zestawy śniadaniowe, kanapki na zimno i ciepło, wyroby cukiernicze, ale też sałatki i zupy.

"Charlotte ma swoją siedzibę w dawnym zajeździe. Chcąc kontynuować gościnną tradycję stworzyliśmy przestronny lokal, na środku którego znajduje się wspólny stół, który wieczorami zamienia się w bar. Serwujemy przy nim wina, chłodzone w przywiezionej z Francji starej, dębowej lodówce".
Charlotte

ul. Świętego Antoniego 2/4

• poniedziałek – czwartek: 7.00 – 0.00,
  • piątek: 7.00 – 1.00,
  • sobota: 8.00 – 1.00,
  • niedziela: 8.00 – 22.00.

Zobacz w galerii wnętrza restauracji:

W Polsce Wolt działa obecnie w 14 miastach.

A Wy jakie restauracje i kawiarnie polecacie we Wrocławiu? Piszcie na adres redakcja[at]araw.pl. Portal www.wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy. Chętnie napiszemy też o nowych miejscówkach.