wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Najlepsze restauracje według Pyszne.pl. Na kulinarnym podium Złoty Smok i Ramzes I z Wrocławia (ZDJĘCIA)

Ramzes I z ul. Sienkiewicza we Wrocławiu został najlepszą restauracją na Dolnym Śląsku w konkursie Pyszne.pl Awards 2022. W ogólnopolskiej kategorii Azjatyckie Smaki triumfował bar orientalny Złoty Smok z ul. Strzegomskiej. Wyboru dokonali użytkownicy serwisu do zamawiania jedzenia online.

Reklama

Najlepsze wrocławskie restauracje 2022 wg Pyszne.pl

To już ósma edycja konkursu Pyszne.pl Awards, w którym wybierane są najlepsze restauracje w Polsce. Na podstawie głosów klientów serwis do zamawiania jedzenia online wręczył 11 tytułów w kategoriach ogólnopolskich, a także wyróżnienia dla najlepszych restauracji każdego regionu. W województwie dolnośląskim triumfował Ramzes I z ul. Sienkiewicza we  Wrocławiu, który specjalizuje się w daniach z kebabem i gyrosem. 

– To nie jest nasza pierwsza nagroda. Ludzie nas cenią i lubią, bo stawiamy na świeży kebab i gyros. To specjalność Ramzesa. Działamy przy ul. Sienkiewicza od 2011 roku – mówi Mohamed Saber, właściciel restauracji Ramzes, który 13 lat temu przyjechał do Wrocławia z Egiptu. – Mam tu rodzinę i żonę – dodaje.

Wybrano również najlepszych reprezentantów kuchni z całego świata. I tak królem azjatyckich smaków w Polsce okazała się restauracja Złoty Smok z ul. Strzegomskiej we Wrocławiu, która serwuje dania kuchni chińskiej i wietnamskiej.

Najlepsze restauracje w Polsce 

Restauracją Roku według użytkowników Pyszne.pl została Pizzeria Al Forno z Krakowa. Najlepsze dania bez mięsa serwował warszawski Vegab, a najwyższej jakości potrawy z Włoch podawała Non Solo Pizza z Olsztyna. Bliskowschodnim Odkryciem okazał się Amir Kebab z Katowic, najlepsze dania kuchni polskiej oferowała restauracja Kucharek Sześć z Warszawy, a przepyszne burgery i potrawy z USA przyrządzano w stołecznym lokalu Burgery Nocą&Pizza Neapolitańska.

W tym roku statuetki Pyszne.pl Awards po raz pierwszy zostały wręczone na uroczystej gali w siedzibie Pyszne.pl we Wrocławiu.

A Wy jakie restauracje polecacie w naszym mieście? Piszcie w komentarzach albo na adres redakcja(at)araw.pl. Wspieramy lokalne biznesy!

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl