wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Moc Nadodrza 2022. Mnóstwo atrakcji już w ten weekend na Nadodrzu. Oj, będzie się działo! [ADRESY]

Moc Nadodrza 2022. Mnóstwo atrakcji już w ten weekend na Nadodrzu. Oj, będzie się działo! [ADRESY]

Robert Migdał,

Moc Nadodrza już w najbliższy weekend, 10 września Materiały prasowe organizatorów
Moc Nadodrza już w najbliższy weekend, 10 września

Gra miejska, stragany, na których będzie można kupić rękodzieło, pokaz robienia kiszonek, spacer z przewodnikiem, po miejscach, w których kręcono filmy, koncert... – to tylko część atrakcji, które czekają do późnych godzin sobotę, 10 września, na Nadodrzu. Zobaczcie listę i adresy miejsc, gdzie nie będziecie się nudzić w nadchodzący weekend!

Reklama

Noc Nadodrza to wydarzenie, które na przestrzeni lat angażowało lokalnych przedsiębiorców i odkrywało przed wrocławianami coraz to nowe oblicza osiedla. Od tego roku „noc” zastąpiła „moc” – i to nie tylko w nazwie...

Moc Nadodrza to tradycyjna formuła w nowej odsłonie. Po raz kolejny lokalne kawiarnie, restauracje, pracownie i sklepy szykują specjalne oferty i małe wydarzenia. Co czeka na Was 10 września na Nadodrzu? Zobaczcie!

Moc Nadodrza 2022. Będzie bardzo artystycznie...

W programie Mocy Nadodrza nie brakuje wydarzeń prezentujących nadodrzańskich artystów, dla których Nadodrze jest nie tylko miejscem zamieszkania, ale również silną inspiracją.

Zobacz również

Swój program artystyczny zaprezentują m.in.

 • Galeria fotografii Miejsce przy Miejscu 14 (pl. Strzelecki 14),
 • Klub pod Kolumnami (pl. Świętego Macieja 21),
 • Macondo (ul. Pomorska 19) tu odbędzie się wieczór muzyki improwizowanej ze specjalnym gitarowym projektem Huberta Kostkiewicza, Michała Sembera i Janka Fanfare.

Pod hasłem Wystawy o Mieście będzie można zobaczyć między innymi:

 • Ekspozycje prac graficznych Malwiny Hajduk w Słodkim Chłopaku (Łokietka 3),
 • Plakaty wrocławskiej architektury grupy Wrocławiaki w Restauracji z Pasją (ul. Jedności Narodowej 104),
 • Fotografie duetu Giladi Content w UL Kawowe Studio (ul. Łokietka 3),
 • Prace malarskie Pauliny Mager w Pracowni Złotniczej 1618.design (ul. Łokietka 9). Wszystko to inspirowane miastem oraz Nadodrzem.

Cały dzień będzie też można odwiedzać pracownie i warsztaty rzemieślnicze. Dzień otwarty przygotował między innymi:

 • Sztukator Rafał Kołb (ul. Jedności Narodowej 48),
 • Pracownie ceramiczne Malumika (ul. Jagiełły 3/5),
 • Piecownia (ul. Łokietka 9),
 • Natura Rzeczy (ul. Rydygiera 47)

Modowych porad będzie można zasięgnąć w:

 • Kuku Design (ul. Jagiellończyka 32/1),
 • Pracowni 17 (ul. Rydygiera 32).

Moc Nadodrza będzie okazją nie tylko do podpatrzenia rzemieślników przy pracy, ale da także możliwość zdobycia nowych umiejętności.

Zobacz dokładny program, godzina po godzinie:

Moc Nadodrza

Moc Nadodrza

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Moc Nadodrza 2022. Opowieści i smakołyki z Targowiska na ulicy Ptasiej

– W tym roku sercem Nadodrza i miejscem, gdzie będzie można zebrać MOC do dalszego odkrywania osiedla będzie Targowisko na Ptasiej (ul. Ptasia 12). Tegoroczną edycję Mocy Nadodrza organizujemy pod hasłem „Nadodrze pod ręką” promując to co lokalne, ręcznie wytwarzane i bliskie – informują organizatorzy Mocy. – Niepozorne blaszane domki skrywają się sezonowe, lokalne smaki i ciekawe rozmowy. Odwiedzając bazar spotkasz m.in. pana Andrzeja, który na miejscu przygotowuje kiszone ogórki i kapustę lub panią Weronikę, której śliwki, czereśnie i jabłka zachwalają klienci i klientki – dodają.

[galleryButton]

Przez cały dzień, od 11.00 do 20.30, bazar będzie otwarty dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Przez cały dzień będzie się tam stacjonował mobilny Infopunkt Łokietka 5, gdzie można pobrać mapki osiedla, mapki nadodrzańskich murali oraz plan tegorocznej Mocy Nadodrza.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w kamienicowej grze miejskiej w temacie kamienic! Będziemy tropić detale, literki, odkrywać podwórka, a wszystko to po to, by odgadnąć sekretne hasło
zapraszają organizatorzy Mocy

Ci, którzy chcą lepiej przyjrzeć się temu co do zaoferowania mają lokalni rzemieślnicy z Nadodrza, będą mieli okazję zobaczyć ich wytwory w jednym miejscu. Na targowisku stanie Nadodrzański Kram. Będzie można pooglądać – i kupić – grafiki, ceramikę, biżuterię i wiele innych przedmiotów, które najlepiej oddają klimat nadodrzańskich miejsc.

Moc Nadodrza 2022. Filmowy spacer i... kiszonki!

Organizatorzy zadbali także dla miłośników spacerowania. O 11.00 odbędzie się spacer szlakiem filmowych lokacji na Ptasiej i okolicy, który poprowadzi Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Spacer rusza z placu Strzeleckiego i zakończy się na targowisku.

– Jeśli produkty z targowiska inspirują to właśnie do kiszenia! O 14.00 Jadwiga, mieszkanka Nadodrza, zaprosi na pokaz przygotowywania kiszonek oraz mini-degustację dla uczestników i uczestniczek. Dodatkowo niektórzy wystawcy oraz wystawczynie wciąż będą na miejscu i będzie można kupić u nich warzywa do kiszenia i owoce na deser – zapraszają organizatorzy Mocy Nadodrza.

Finałem Mocy Nadodrza będzie koncert zespołu imasleep, który odbędzie się właśnie na targowisku Ptasia o godzinie 19.00. imasleep to młody duet grający nastrojowe piosenki w klimacie elektro-akustycznym.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl