4. Mieszkańcy Biskupina zrzucają się na remont ul. Olgi Boznańskiej. Miasto dołoży 90 proc.
Kolaż dwóch zdjęć. W tle alejki Olgi Boznańskiej przykryte śniegiem, 16 stycznia 2024. W kółku tabliczka z nazwą Olgi Boznańskiej Maciej Wołodko

Nawierzchnia tych alejek jeszcze niedawno wołała o pomstę do nieba. Trzy z nich zostały już odremontowane. Teraz pora na trzy kolejne. Remont prowadzony jest z Programu Inicjatyw Lokalnych – 90 proc. wartości inwestycji finansuje gmina. Pozostałe 10 proc. to wkład własny mieszkańców. Ci uzbierali na bieżący etap remontu już 60 tysięcy złotych.

Więcej o początkach tej przebudowy, znajdziecie w naszym materiale wideo:

Jest szansa na uporządkowanie problemu śmieciowego

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, kubły zastawiające obecnie alejkę między ulicami Kotsisa i Stanisławskiego, prawdopodobnie na dobre stamtąd znikną. Nowe miejsce gromadzenia odpadów mogłoby zostać urządzone tam, gdzie obecnie znajduje się stara trafostacja.

Wcześniej, utwardzony placyk na śmietniki wybudowano przy sąsiedniej alejce. Znajduje się między wiatą rowerową a nową trafostacją. Z tyłu za wiatą pojawiło się także kilka młodych drzewek.

Na remont trzech alejek od Rodakowskiego do Pankiewicza brakuje jeszcze 17 tysięcy złotych

Czas na ich zebranie? – Do końca stycznia. Możecie dorzucić się do tej inicjatywy.

– Moi Drodzy, zachęcam do wpłat - czas mamy do końca stycznia – jeśli nie zdążymy zawnioskuję o przesunięcie terminu – mówi Tomasz Wilanowski z Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice.

Szczegóły znajdziecie na profilu facebookowym Rady Osiedla.