wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Masz ubrania i buty, które możesz komuś podarować?
Kolaż dwóch zdjęć:  mieszkanka schroniska oraz wnętrze placówki Archiwum Schroniska Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet
Kolaż dwóch zdjęć: mieszkanka schroniska oraz wnętrze placówki

Kurtki, czapki, rękawiczki, szaliki, ale przede wszystkim bielizna, dresy, buty oraz ręczniki, kołdry i koce – każdą z tych rzeczy możesz przynieść do Schroniska Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowickiej 21F we Wrocławiu. Są potrzebne nie tylko podopiecznym placówki, ale także kobietom, które w niej nie mieszkają, a tylko korzystają z jej wsparcia.

Reklama

W Schronisku Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet mieszkają 42 panie, które znalazły się w trudnej sytuacji z bardzo różnych przyczyn.

Mają od 18 do 90 lat, często ciężko chorują, poruszają się przy pomocy chodzików, kul, na wózku inwalidzkim. Większość z nich zmaga się z wieloma przewlekłymi chorobami – onkologicznymi, psychiatrycznymi, chorobami płuc i uzależnieniami.

Z pomocy schroniska korzystają także kobiety, które już się usamodzielniły, ale nadal są w trudnej sytuacji finansowej, oraz te, które nie chcą korzystać na stałe z instytucjonalnego wsparcia, a przychodzą tu po to, żeby coś zjeść, wykąpać się, przebrać w czyste ubrania.

Czego najbardziej potrzebują mieszkanki schroniska? 

Panie korzystające z pomocy schroniska najbardziej potrzebują bielizny: biustonoszy, majtek, skarpet. Potrzebne są także dresy i buty. Wiele z tych pań ma problem z opuchniętymi stopami, dlatego najlepiej sprawdzają się sznurowane albo zapinane na rzepy buty sportowe. Najłatwiej je dopasować. Zawsze chętnie przyjmujemy także jedzenie: np. mleko, cukier, ryby w puszkach.
Katarzyna Gałecka, kierowniczka placówki Schroniska Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet

Teraz, gdy jest bardzo zimno, przyda się także ciepła odzież, kurtki, płaszcze, rękawiczki, czapki, szaliki.

–  Zawsze potrzebne są także ręczniki, koce oraz kołdry. Zależy nam na tym, by te ostatnie miały syntetyczny wkład, bo w przeciwieństwie do pierzyn, można je łatwo wyprać – mówi kierowniczka placówki.

Kiedy można przynosić ubrania i inne rzeczy?

Ubrania i pozostałe rzeczy można przynosić do schroniska codziennie oprócz niedziel w godz. 9-19. Nie muszą być wyprasowane i złożone w kostkę. Najważniejsze jest to, by były czyste i nadawały się do noszenia.

Pracownia „Cuda u Alberta”

Schronisko Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet mieści się przy Sołtysowickiej 21F od niedawna. W ubiegłym roku ostało przeniesione z ul. Strzegomskiej. Jest otwarte całą dobę. Można tu uzyskać pomoc w postaci noclegu, odzieży, kąpieli, posiłku i innych rodzajów wsparcia, w zależności od potrzeby. Schronisko udziela również mieszkankom wsparcia psychologicznego.

Mieszkanki także dają coś z siebie: działa tu pracownia plastyczna „Cuda u Alberta”,  w której wykonują piękne ozdoby w technice découpage. Można je kupić za cegiełkę w Schronisku.

Kontakt do schroniska

Schronisko przy Sołtysowickiej jest czynne całą dobę. 

Kontakt: 

  • tel.  71 355 44 66
  • e-mail: Wroclaw-Soltysowicka[at]TPBA.pl

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl