wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa szuka nowych funkcjonariuszy. Nabór tylko do 30 września 2022 r. Zobacz, ile zarabiają

Jarek Ratajczak,
Na zdjęciu są funkcjonariusze Krajowe Administracji Skarbowej podczas akcji z bronią w ręku KAS
Na zdjęciu są funkcjonariusze Krajowe Administracji Skarbowej podczas akcji z bronią w ręku

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa szuka osób chętnych do pracy we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Zgorzelcu. Zobacz, co robi i ile zarabia funkcjonariusz celno-skarbowy: pensje, dodatki, nagrody, trzynastki. Sprawdź zasady rekrutacji i naboru do służby celno-skarbowej

Reklama

Służba celno-skarbowa realizuje zadania związane z wykrywaniem i zwalczaniem nieprawidłowości potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu finansowemu państwa. Wykonywane zadania polegają między innymi na zapewnianiu ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Wspólnoty Europejskiej, w tym zgodności z prawem przywozu oraz wywozu towarów.

Krajowa Administracja Skarbowa szuka do pracy funkcjonariuszy we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Zgorzelcu

Obecnie dolnośląska KAS poszukuje kandydatów na 40 wolnych etatów w służbie celno-skarbowej we Wrocławiu (20 etatów), Legnicy (8 etatów), Wałbrzychu (5 etatów) i Zgorzelecu (7 etatów).

W trwającym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby celno-skarbowej aplikacje można składać do 30 września 2022 r. Zobacz, szczegóły naboru do pracy w Krajowej Administracji Skarbowej.

Służba funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej to nie tylko praca biurowo-administracyjna, ale również działania w terenie. Funkcjonariusz wykonuje kontrole w zakresie przestrzegania przepisów prawa celnego oraz poboru należności celnych i akcyzowych. Odprawia podróżnych i towary, kontroluje ruch i transport drogowy. Dba by nielegalne i niebezpieczne towary nie trafiły do Polski i innych krajów UE. Ponadto funkcjonariusze zajmują się rozpracowaniem grup przestępczych, wykrywaniem kontrabandy czy  kontrolą gier i zakładów wzajemnych
Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy dolnośląskiej KAS.

Chcesz pracować w Krajowej Administracji Skarbowej? Zobacz, ile może zarobić funkcjonariusz celno-skarbowy

Poza uposażeniem zasadniczym i dodatkiem za stopień służbowy w wysokości 3882,30 zł otrzymuje dodatek za wieloletnią służbę w wysokości od 2% do 25 % uposażenia zasadniczego, nagrodę roczną, tzw. „trzynastkę”, nagrody jubileuszowe oraz dodatkowo pakiet szkoleń przygotowujący do pełnienia służby celno-skarbowej.

Ponadto zapewnione jest dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny, możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach służby, dodatek za służbę w godzinach nocnych.

Jeżeli ktoś chce być funkcjonariuszem, to pracę oferuje także policja we Wrocławiu

Policja we Wrocławiu szuka chętnych do pracy. Podpowiadamy, co trzeba zrobić, by zostać policjantem lub policjantką. Warto też sprawdzić, ile zarabia policjant we Wrocławiu. Najbliższy termin przyjęcia do służy jest 29 grudnia i będzie to ostatnia taka możliwość w tym roku we Wrocławiu.

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl