wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. TOP 7. Oto kawiarnie ukryte w klimatycznych podwórkach starych wrocławskich kamienic [ZDJĘCIA, ADRESY]

Uwielbiacie spędzić czas z filiżanką gorącej kawy lub herbaty, a do tego przekąsić coś pysznego: na słodko lub słono? Na dodatek liczy się dla was dobra muzyka lecąca w tle, ale przede wszystkim wyjątkowe otoczenie, w którym znajduje się kawiarnia? Tak? To te miejsca z pewnością przypadną wam do gustu. Oto wybrane przez nas kawiarnie i bary, które są ukryte w klimatycznych podwórkach starych, wrocławskich kamienic. Zobaczcie!

Reklama

Te kawiarnie mają swój wyjątkowy klimat dzięki otoczeniu, w jakim się znajdują. Bo weźmy taką „Bułkę z masłem” przy pl. Solnym. Wspaniale jest napić się lemoniady siedząc na patio starej kamienicy, której ściany obrośnięte są soczysto zielonym bluszczem. Bajka!

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Podwórko kamienicy, na którym mieści się "Bułka z masłem " Robert Migdał
Podwórko kamienicy, na którym mieści się "Bułka z masłem "

Albo kawiarnia „Gniazdo” przy ul. Świdnickiej. Wejście umieszczone przy ruchliwej ulicy nie zdradza, jaka niespodzianka czeka nas w środku: przepiękne podwórko, otoczone z każdej strony wysokimi ścianami kamienic, wystarczy podnieść głowę do góry i zachwyci nas widok skrawka nieba…

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Widok z podwórka kawiarni "Gniazdo" Robert Migdał
Widok z podwórka kawiarni "Gniazdo"

A „Surowiec” przy ul. Ruskiej? Ten bar znajduje się w bardzo klimatycznym otoczeniu kamienic, na ścianach których wiszą stare neony. Najcudowniej to miejsce wygląda po zmroku, kiedy neony świecą. Kosmos!

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Klimatyczne podwórko z neonami Robert Migdał
Klimatyczne podwórko z neonami

Zobaczcie, jakie klimatyczne kawiarnie i bary polecamy. Dokładne adresy znajdziecie w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii. Zobaczcie zdjęcia wyjątkowych miejscówek! Oto nasze TOP 7.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl