3. Wiadomości z regionu
  4. Z Kartą Aglomeracyjną zniżki do popularnych atrakcji

Karta Aglomeracyjna upoważnia do zniżek na atrakcje we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Tomasz Wysocki,

Karta Aglomeracyjna, Aquapark Wrocław materiały prasowe
Karta Aglomeracyjna, Aquapark Wrocław

Karta Aglomeracyjna, trzecia edycja. Aż 50 tys. kart zostanie rozdanych pośród mieszkańców gmin aglomeracji wrocławskiej. Karty upoważniają do 50 procentowych zniżek na wejściówki do najciekawszych atrakcji Wrocławia i Dolnego Śląska.

Karta Aglomeracyjna to inicjatywa gmin współtworzących Stowarzyszenie Aglomeracji Wrocławskiej. Rusza właśnie trzecia edycja przedsięwzięcia. Do urzędów gmin trafi 50 tys. kart, które będą rozdawane za darmo mieszkańcom.

Połowę za bilet do Zoo Wrocław i na basen

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z kart aglomeracyjnej i podkreślają, że rozrosła się liczba miejsc, w których można się nimi posłużyć. Aż 50 procent mniej zapłacimy za bilety do:

• Zoo Wrocław;
  • Hydropolis;
  • Aquapark Wrocław;
  • Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arena Wrocław;
  • WKS Śląsk Wrocław (bilety na mecz w ramach Karty Aglomeracyjnej mogą zostać zakupione tylko stacjonarnie w kasach przy ul. Oporowskiej 62 we Wrocławiu);

• Średzki Park Wodny w Środzie Śląskiej;
  • GOSiR Krośnicka Przystań;
  • Brzeskie Centrum Kultury: koncerty, spektakle;
  • MOSiR w Brzegu;
  • Strzelińskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne Aquapark Granit;
  • Żmigrodzki Basen AquaOgród;
  • Dolnośląski Delfinek w Żmigrodzie;
  • MOSiR Syców: basen, fitness, siłownia.

Oferta dla dorosłych i dla dzieci

Karty Aglomeracyjne będą dystrybułowane przez urzędy gmin, które biorą udział w programie. Może się o nią postarać osoba dorosła, która jest zameldowana na terenie gminy (na pobyt stały lub czasowy) oraz jej dziecko. Decyduje kolejność zgłoszeń. Karty są wydawane do wyczerpania ich limitu przypisanego każdej z gmin.

Każda karta zapewnia użytkownikowi uprawnienie do jednorazowego skorzystania z oferty każdego z partnerów programu. Autentyczność karty może być weryfikowana przez partnerów programu. Każda karta posiada hologram oraz unikalny numer. Utrata lub zniszczenie karty w sposób uniemożliwiający ustalenie zakresu przysługujących użytkownikowi uprawnień, nie uprawnia użytkownika do uzyskania jej duplikatu i powoduje utratę uprawnień z niej wynikających.
Karta Aglomeracyjna, fragment regulaminu

Lista gmin – uczestników programu Karta Aglomeracyjna

Karty są wydawane w urzędach gmin. Mogą się o nie starać mieszkańcy 24 gmin należących do Stowarzyszenia (z wyjątkiem Wrocławia), to:

• Bierutów;

• Wołów;
  • Zawonia;
  • Żmigród.

Więcej informacji o karcie znajdziecie na stronie Aglomeracji Wrocławskiej.

Źródło: materiały prasowe