wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ale to był bal! Zobaczcie, jak wrocławscy seniorzy świętowali ostatni dzień karnawału [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 20 lutego, wrocławscy seniorzy świętowali ostatni dzień karnawału. Uczestnicy bawili się na zabawie w stylu lat 20-tych! Tej nocy u pań królowały suknie z cekinami, długie rękawiczki, perły, szale boa i opaski z piórami. Zaś u panów – eleganckie garnitury i kapelusze. Znajdźcie się na zdjęciach w naszej galerii!

Reklama

Tak seniorzy świętowali ostatni dzień karnawału!

Bal karnawałowy w klimacie lat 20 odbył się w poniedziałek (20 lutego) w Restauracji Letniej na terenie wrocławskiego ZOO. Seniorzy po raz kolejny pokazali, że potrafią się świetnie bawić!

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

W seniorach siła!

Bal był inicjatywą grupy seniorów, którzy sami zorganizowali i przygotowali całe wydarzenie. Liderem grupy jest pan Krzysztof Strecker, który już od lat aktywizuje najstarszych mieszkańców Wrocławia w działaniach kulturowych i rozrywkowych.

Z przyjemnością podjąłem się organizacji balu, co było odpowiedzią na liczne prośby seniorów, aby zorganizować takie wydarzenie. Cieszę się, że moja inicjatywa spotyka się z takim uznaniem. Przygotowanie balu to oczywiście duże wyzwanie i nie mógłbym sam wszystkiego przygotować, gdyby nie grupa seniorów, która mnie wspiera w wielu zadaniach, np. Pani Elżbieta, Pan Zbigniew. Są to osoby pomagające mi w zapisach, pobieraniu składek, przygotowaniu list uczestników. Niestety, pojawiły się drobne zadania, które trudno było nam samodzielnie przygotować, z tego względu zwróciliśmy się o pomoc do PTW WCRS. Od dawna obserwowałem liczne projekty Przestrzeni i byłem pod wrażeniem ich organizacji, stąd to właśnie ich poprosiłem o pomoc. Cieszę się, że my jako seniorzy możemy stworzyć tak wspaniałe wydarzenie i to praktycznie sami.
Krzysztof Strecker, lider grup senioralnych, organizator Balu

Do współpracy seniorzy zaprosili zespół Przestrzeni Trzeciego Wieku WCRS, którego dotychczasowe inicjatywy spotykają się z dużym zainteresowaniem i uznaniem środowiska senioralnego. Misją WCRS jest m.in. aktywizowanie środowisk senioralnych w różnych obszarach, szczególnie wzmacnianie i promowanie inicjatyw oddolnych, których organizatorami i realizatorami są sami seniorzy. 

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć i wesprzeć tak cenne wydarzenie jakim był Bal na Pożegnanie Karnawału, doceniamy każdą inicjatywę oddolną grup senioralnych i z przyjemnością je promujemy. Mamy świadomość, że w przypadku niektórych działań, szczególnie tych dużych i bardziej złożonych seniorzy mogą potrzebować wsparcia logistycznego bądź cyfrowego i chętnie im w tym zakresie służymy pomocą. Bazując na naszym wcześniejszym doświadczeniu zaproponowaliśmy, aby była to zabawa tematyczna i jestem zachwycona zaangażowaniem seniorów, pomysłami na stroje i dbałością o każdy szczegół garderoby.
Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku WCRS

– Gratulujemy organizatorom tak wspaniałej i cennej oddolnej inicjatywy, to pokazuje, że można naprawdę dużo zrobić przy zaangażowaniu kilku osób, które mają zapał i chęć działania i to co najważniejsze przy dobrym liderze, który umie słuchać, ma pomysł i umiejętność w aktywizowaniu i angażowaniu innych – dodaje Katarzyna Delikowska.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl