wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Jazz nad Odrą w kwietniu 2023. Trwa Konkurs na Indywidualność Jazzową Roku
Na zdjęciu muzyk podczas Festiwalu Jazz nad Odrą fot. Sławek Jędrzejczak
Na zdjęciu muzyk podczas Festiwalu Jazz nad Odrą

Tegoroczny 59. Festiwal Jazz nad Odrą tym razem wraca wiosną, w kwietniu 2023 (26-30.04) i w nowym miejscu – Impart Centrum (w budynku dawnej Filharmonii Wrocławskiej). Nie ujawniono jeszcze nazwisk artystów, którzy wystąpią, poznaliśmy na razie plakat autorstwa malarza Lecha Twardowskiego. A do 20 marca przyjmowane są zgłoszenia na Konkurs na Indywidualność Jazzową Roku, jedno z najważniejszych wydarzeń Jazzu nad Odrą 2023.

Reklama

Nabór w konkursie na Indywidualność Jazzową 2023

Konkurs jest jednym z najważniejszych elementów festiwalu, odbywa się od jego pierwszej edycji w 1964 roku, a wśród laureatów są m.in. Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana. Oprócz sławy zwycięzcy zyskują również nagrodę, czyli czek na 25 tys. złotych  ufundowany przez prezydenta Wrocławia.

Konkurs na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział zespoły, muzycy – instrumentaliści i wokaliści, którzy spełniają kilka kryteriów, m.in. 

  • do 20 marca 2023 nie mają więcej niż 30 lat,
  • nie są laureatami Grand Prix Jazzu nad Odrą w minionych latach (zastrzeżenie to dotyczy również członków zespołu – laureata Grand Prix, w tym występujących w ramach zgłoszenia do konkursu w ramach 59. Jazz nad Odrą jako członkowie innego zespołu),
  • co najmniej połowa składu wykonawców musi posiadać polskie obywatelstwo 
  • pojedynczy muzycy nie mogą zgłaszać się do konkursu jednocześnie, w ramach kilku zgłoszeń, w różnych składach zespołów. Osoby takie muszą dokonać wyboru i zgłosić się w ramach jednego zespołu, pod rygorem odrzucenia wszystkich wniosków wymieniających w składzie zespołu taką osobę.
  • przedstawią do oceny przez Komisję Kwalifikacyjną festiwalu do 20 min. materiał muzyczny na CD lub drogą elektroniczną w formacie wave lub mp3, wybranej przez uczestnika interpretacji znanego standardu jazzowego. Uwaga! Jeden z tych utworów musi być oparty na formie: rhythm changes lub blues.
  • prześlą materiał do 20 marca na adres siedziby organizatora lub w formie elektronicznej na adres mailowy organizatora: konkursjno(at)strefakultury.pl z dopiskiem „OTWARTY KONKURS NA INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWĄ im. Wojtka Siwka” w formacie doc, docx, pdf lub jpg i wave lub mp3.      

Komisja Kwalifikacyjna ogłosi wyniki kwalifikacji do 4 kwietnia, zaś najciekawsze zespoły/soliści zostaną zaproszeni do Finału Konkursu 26 kwietnia w ramach specjalnego koncertu. Zwycięzcę (zwycięzców) poznamy po koncercie finałowym 26 kwietnia 2023.  

Nagrody Konkursu na Indywidualność Jazzową Roku 2023

Grand Prix konkursu na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka 2023 przyznawana przez Jury festiwalu została ufundowana przez Prezydenta Miasta Wrocławia i wynosi 25 000 zł.

Jury przyzna też nagrody tytularne (ich wysokość zostanie podana w werdykcie) dla wyróżnionych zespołów lub ich członków, lub kompozycji, przy czym Jury może przyznać dodatkowe nagrody pieniężne i/lub rzeczowe. Jury ma prawo do swobodnego podziału nagród pieniężnych i przydziału nagród innych niż Grand Prix.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl