wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nowa karetka dla Ukrainy. Już wkrótce pojedzie pomagać potrzebującym [ZDJĘCIA]

W czwartek, 1 czerwca, Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. Św. Jadwigi przekazała w pełni wyposażoną karetkę pogotowia ratunkowego, która już w przyszłym tygodniu pojedzie do Ukrainy – na front, czyli tam gdzie jest ona obecnie najbardziej potrzebna. Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości.

Reklama

Piękny prezent od fundacji z Wrocławia

Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. Św. Jadwigi przekazała w pełni wyposażoną karetkę pogotowia ratunkowego, która już w przyszłym tygodniu wyruszy do Lwowa, skąd następnie pojedzie bezpośrednio na front – o tym, gdzie dokładnie będzie pomagać, zdecydują ukraińscy żołnierze. To już kolejny przygotowany transport sprzętu medycznego i trzecia karetka od naszego miasta.

Mamy nadzieję, że nie będzie więcej potrzeby wysyłać karetek, które ratują życie nie tylko cywilów, ale również żołnierzy. To taki wzruszający moment, bo wielu mieszkańców Wrocławia złożyło się na to, wiele inicjatyw i tych świeckich i kościelnych uczestniczyło w tym wielkim programie otwartego serca. Jesteśmy dumni, że nasi ukraińscy przyjaciele będą mogli z tej kartki korzystać.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Karetka została zakupiona dzięki akcji Pomoc dla Ukrainy, której od początku wybuchu wojny patronują prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz abp. Józef Kupny.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl