Jakość powietrza: dobra

4. Nowa karetka dla Ukrainy. Już wkrótce pojedzie pomagać potrzebującym [ZDJĘCIA]
Uroczyste przekazanie karetki dla Ukrainy fot. Tomasz Hołod
Uroczyste przekazanie karetki dla Ukrainy

W czwartek, 1 czerwca, Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. Św. Jadwigi przekazała w pełni wyposażoną karetkę pogotowia ratunkowego, która już w przyszłym tygodniu pojedzie do Ukrainy – na front, czyli tam gdzie jest ona obecnie najbardziej potrzebna. Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości.

Piękny prezent od fundacji z Wrocławia

Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. Św. Jadwigi przekazała w pełni wyposażoną karetkę pogotowia ratunkowego, która już w przyszłym tygodniu wyruszy do Lwowa, skąd następnie pojedzie bezpośrednio na front – o tym, gdzie dokładnie będzie pomagać, zdecydują ukraińscy żołnierze. To już kolejny przygotowany transport sprzętu medycznego i trzecia karetka od naszego miasta.

Mamy nadzieję, że nie będzie więcej potrzeby wysyłać karetek, które ratują życie nie tylko cywilów, ale również żołnierzy. To taki wzruszający moment, bo wielu mieszkańców Wrocławia złożyło się na to, wiele inicjatyw i tych świeckich i kościelnych uczestniczyło w tym wielkim programie otwartego serca. Jesteśmy dumni, że nasi ukraińscy przyjaciele będą mogli z tej kartki korzystać.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Karetka została zakupiona dzięki akcji Pomoc dla Ukrainy, której od początku wybuchu wojny patronują prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz abp. Józef Kupny.