– Ogłosiliśmy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji, która obejmie budowę nowej drogi wewnętrznej oraz zagospodarowanie terenów zielonych – informuje prezydent Jacek Sutryk. – Dziś ten obszar jest w dużej mierze niezagospodarowany, a mieszkańcy korzystają głównie z nieutwardzonych dróg gruntowych. To ma się zmienić.
Wzdłuż nasypu kolejowego powstaną oświetlona droga dla rowerów oraz droga dla pieszych, które połączą ulicę Żubrzą z projektowaną infrastrukturą rowerową w rejonie ulicy Legnickiej.
Projekt obejmie również uporządkowanie zieleni i elementy małej architektury, tworząc przyjazną przestrzeń do codziennego poruszania się i rekreacji.
Wybrane biuro projektowe będzie miało 11 miesięcy na przygotowanie dokumentacji.