wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Jarmark Świętojański 2024 we Wrocławiu
Kliknij, aby powiększyć
Widok na jarmark. Na zdjęciu  głównym ratusz. Na zdjęciach w kółeczkach - stargany i dekoracje jarmarku fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
Widok na jarmark. Na zdjęciu głównym ratusz. Na zdjęciach w kółeczkach - stargany i dekoracje jarmarku

Już za chwilę rusza Jarmark Świętojański we Wrocławiu: odbędzie się od 24 maja do 30 czerwca 2024 roku. Swoje budki sprzedawcy rozstawią na ulicy Świdnickiej, Oławskiej oraz w Rynku. Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 10:00. Zobaczcie, co będzie można kupić w tym roku na jarmarku. Oto szczegóły! 

Reklama

- Inspiracją i motywem przewodnim organizowanego we Wrocławiu Jarmarku jest Noc Świętojańska oraz związane z nią tradycje i obrzędy. Od 24 maja do 30 czerwca 2024 r. Rynek we Wrocławiu, ul. Świdnicka i Oławska zmienią się w tętniące życiem miejsce pełne kwiatów, kolorów, zapachów, i unikatowych przedmiotów - zapowiadają organizatorzy jarmarku.

Jarmark Świętojański 2024. Rękodzieło, jedzenie, koncerty...

W domkach handlowych wystawcy zaprezentują rękodzieła oraz unikatowe produkty, promujące lokalną twórczość i rzemiosło.

- Nie zabraknie kulinarnych pyszności i napojów orzeźwiających. Jarmark będzie miejscem handlu, inspiracji oraz dobrej zabawy dla wszystkich odwiedzających. Tradycyjne potrawy, unikatowe pamiątki, warsztaty, wystawa florystyczna i inne atrakcje sprawią, że każdy będzie mógł cieszyć się niezapomnianym klimatem tego wyjątkowego wydarzenia - informują organizatorzy jarmarku i dodają: 

- Nowością będą kameralne koncerty. Nowe zagospodarowanie terenu wokół pręgierza, w tym architektura ogrodowa, mini plaże, fotodomki, miejsca „bliżej przyrody”, sprawią, że jarmark będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i turystów.

Jarmark Świętojański 2024. Goście specjalni - m.in. Joanna Brodzik

Podczas trwania Jarmarku nie zabraknie gości. Na 9 czerwca zaplanowano spotkanie kulinarne z aktorką Joanną Brodzik znaną z seriali takich jak: „Kasia i Tomek”, „Magda M” czy „Dom nad rozlewiskiem”.

W kolejną niedzielę – 16 czerwca – odbędą się warsztaty florystyczne prowadzone przez mistrzynię florystyki Monikę Klocek i innych florystów. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję samodzielnie przygotować piękne kompozycje z ziół i kwiatów.

- A po warsztatach… zapraszamy na konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wianek, który poprowadzi utalentowana mistrzyni florystyki Agnieszka Mitko - Kominek! W konkursie zmierzą się zarówno amatorzy jak i profesjonaliści - zapowiadają organizatorzy.

Jarmark Świętojański 2024. Start już 24 maja

Domki wystawiennicze będą montowane w sercu Wrocławia od 15 maja

Domków wystawienniczych w tym roku ma być około 70 - wśród nich Domek Miejski, w którym będą gościć dolnośląscy rękodzielnicy (nabór ogłoszony został na BIP i trwa do 16.05).

 

Źródło: materiały organizatorów

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl