4. Jarmark Świętojański 2023 ruszył w piątek we Wrocławiu. Stragany otwarte! (DATA, CO BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ)
Jarmark Świętojański we Wrocławiu. Na zdjęciu widać jedno ze stoisk Tomasz Hołod
Jarmark Świętojański we Wrocławiu. Na zdjęciu widać jedno ze stoisk

Jarmark Świętojański 2023 zagości od piątku (19 maja) przy pręgierzu oraz wzdłuż ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej we Wrocławiu. Jarmark potrwa do 27 czerwca. Stoiska czynne będą codziennie w godzinach 10.00-21.00. Oto szczegóły.

W tym roku w drewnianych domkach znajdziemy:

• tradycyjne specjały z różnych regionów Polski,
  • holenderskie sery,
  • węgierskie kołacze,
  • włoskie oliwki i wędliny,
  • tureckie chałwy i baklavy.

Nowością będą dania kuchni francuskiej i portugalskiej. Dla łasuchów nie zabraknie słodkich, letnich przysmaków takich jak:

• gofry,
  • żelki,
  • lody,
  • owoce w czekoladzie.

Jarmark Świętojański 2023 we Wrocławiu. Oscypki, chleby, miody…

Na stoiskach dostępne będą także regionalne przysmaki w postaci góralskich oscypków, tradycyjnych chlebów i wypieków, miodów prosto z rodzinnej pasieki i aromatycznych nalewek.

W domku o sielskiej nazwie „Młynówka” serwowane będą  orzeźwiające napoje.

Wrocławianie będą mogli również wybierać upominki wśród:

• unikatowej biżuterii,
  • oryginalnej ceramiki artystycznej i użytkowej,
  • bursztynów,
  • wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.

Nowością w tym roku są naturalne mydła marsylskie i produkty z Prowansji.

Powiększ obraz: Jarmark Świętojański we Wrocławiu.  Na zdjęciu jeden ze straganów fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkswietojanski.com
Jarmark Świętojański we Wrocławiu. Na zdjęciu jeden ze straganów

Jarmark Świętojański 2023 we Wrocławiu. Strefa relaksu

Przy wrocławskim pręgierzu zagości wyjątkowa, klimatyczna strefa relaksu. Gorący piasek, kolorowe leżaki, nadmorska pergola wprowadzą odwiedzających w prawdziwie wakacyjny nastrój. Pojawią się też  Ogrody Świętojańskie i tematyczne  fotodomki, w  których zrobimy sobie niezapomniane pamiątkowe fotografie

Jarmark Świętojański 2023 we Wrocławiu. Wystawa florystyczna i warsztaty dla dzieci

Jarmark Świętojański to nie tylko plaża,  ogrody i szał zakupów. W tegorocznej edycji nie zabraknie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. W sercu miasta odbędą się: wystawa florystyczna oraz bezpłatne warsztaty dla dzieci, na których pod opieką mistrzów florystyki będzie można układać kompozycje z żywych kwiatów, nie zabraknie też konkursu na Najpiękniejszy Wianek Świętojański.