wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Przy placu Jana Pawła II trwa budowa biurowca Infinity. Konstrukcja budynku jest prawie gotowa

Budowany przy placu Jana Pawła II budynek Infinity to sześciopiętrowy biurowiec z częścią handlową. Niebawem rozpocznie się montaż szklanej elewacji – od ulicy Legnickiej. Deweloper wykonuje równolegle zadania dodatkowe: zmienia sygnalizację świetlną skrzyżowania ulic Legnickiej i Nabycińskiej, a niedługo zacznie remont chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż Legnickiej.

Reklama

Budowa biurowca Infinity, pomiędzy ulicami Legnicką, Nabycińską i Sokolniczą, rozpoczęła się w marcu 2021 roku. Półtora roku później konstrukcja budynku jest prawie gotowa. Fasada parteru już jest, a aktualnie trwa szklenie wyższych poziomów.

Do połowy listopada planowane jest zakończenie betonowania ostatniego stropu na poziomie +7, natomiast prace żelbetowe związane z elementami na dachu potrwają do około połowy grudnia. Równolegle trwają intensywne prace instalacyjne: w zakresie sanitarnym, elektrycznym, a także teletechnicznym. Realizowane są również prace wykończeniowe na poziomach podziemnych i niższych piętrach budynku.
deweloper Avestus Real Estate

Fala, chodnik i ścieżka rowerowa

W mieście, w którym biurowców co niemiara, warto się wyróżniać, także wyglądem. Cechą charakterystyczną jest falowanie konstrukcji, które możecie zobaczyć w galerii zdjęć wykonanych na początku października. To prawdopodobnie odwołanie do nazwy. Infinity to „nieskończoność”, którą symbolizują dwie połączone w ósemkę falowane litery es.

Infinity to siedmiokondygnacyjny biurowiec z częścią handlową oraz trzypoziomowym garażem w podziemiach. W budynku będzie lobby, z kolei na dachu powstaną tarasy z zielenią.

Deweloper, realizując projekt, poprawia otoczenie. Rozpoczął przebudowę sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ulic Legnickiej i Nabycińskiej, a w najbliższych tygodniach zacznie remont chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Legnickiej.

Avestus Real Estate planuje zakończyć całą inwestycję w drugim kwartale 2023 roku. Biurowiec Infinity jest pierwszą inwestycją tej południowoafrykańskiej firmy w Europie. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AD Studio. Generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.

Infinity – informacje podstawowe

  • Łączna powierzchnia najmu – 21 847 metrów kwadratowych (biura, lokale handlowe i magazyny);
  • Liczba miejsc parkingowych – 311 w garażu podziemnym;
  • Dla rowerzystów: 120 stojaków rowerowych w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz  prysznice na poziomie -1;
  • Adres: ul. Legnicka 16;
  • Inwestorzy: Alchemy Properties i Avestus Capital Partner

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl