4. Uff, jak gorąco. Synoptycy z IMGW ostrzegają przed upałem we Wrocławiu
Grupa osób na basenie przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu, w tle zjeżdżalnia Tomasz Hołod
Grupa osób na basenie przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu, w tle zjeżdżalnia

Synoptycy mówią o upale, gdy temperatura powietrza wynosi przynajmniej 30 stopni Celsjusza. Zwykle wydają wtedy ostrzeżenie. Aktualne jest na 23 i 24 lipca. Sprawdź szczegóły.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia – upał. W powiecie wrocławskim obowiązywać będzie od godziny 14:00 w niedzielę 23 lipca do godziny 20:00 w poniedziałek 24 lipca. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 31 stopni Celsjusza.

Śpieszmy się kochać upały, bo z Polski szybko odchodzą. Jednocześnie bądźmy wobec nich ostrożni. Uważać powinni zwłaszcza seniorzy. Pamiętajmy, że podczas upału nie ma nic lepszego od wody i nakrycia głowy dla osłony przed słońcem.

Prognoza pogody - niedziela 23 lipca

(dla województwa dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego)

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany,  południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów wzrost temperatury od 8°C w nocy do 15°C w ciągu dnia. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Prognoza pogody - poniedziałek 24 lipca 2023

(dla Polski)

W poniedziałek bardzo ciepło w całym kraju. Zachmurzenie początkowo umiarkowane, po południu okresami duże. Miejscami, przelotny deszcz, a w południowej połowie kraju i nad morzem burze z gradem. Opady w burzach mogą być okresami silniejsze, a porywy wiatru do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 24°C nad morzem do około 31°C, 32°C w centrum i na południu kraju.