wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Egzotyczny skrzydlaty gość w Dolinie Baryczy [FOTO]
Kliknij, aby powiększyć
Ibis kasztanowaty w Rudzie Sułowskiej w Dolinie Baryczy Janusz Ratajczak
Ibis kasztanowaty w Rudzie Sułowskiej w Dolinie Baryczy

Ibis kasztanowaty – wyjątkowo rzadko spotykany w Polsce ptak brodzący, został sfotografowany na stawach w Rudzie Sułowskiej w Dolinie Baryczy.

Reklama

Ibisy kasztanowate to duże ptaki brodzące. Żyją głównie w ciepłych krajach, na Bałkanach, w Afryce i Azji Centralnej, w Australii i Nowej Zelandii. Najdalej na północ wysunięte miejsca lęgowe ibisów trafiają się na Węgrzech.

W sobotę, 23 marca, ibisa kasztanowatego w Rudzie Sułowskiej pierwszy zaobserwował Wiesław Lenkiewicz. Informację rozkolportowano na grupach dla pasjonatów ornitologii.

– W niedzielę w okolicy Rudy Sułowskiej było już sporo osób, które wypatrywały ibisa z aparatami – mówi Janusz Ratajczak, którego fotografię opublikował popularny profil Birding Poland.

Pan Janusz ornitologią zajmuje się amatorsko od wielu lat. Mieszka w rejonie Doliny Baryczy, fotografowanie zwierząt – jednak przede wszystkim ptaków, to życiowa pasja.

Wyjątkowy gość nad stawami

Profil Birding Poland podaje, że w tym roku ibisa kasztanowatego widziano już na Mazurach i na niewielkim żwirowisku na Podkarpaciu.

To w Rudzie Sułowskiej było trzecim spotkaniem z tym pięknym ptakiem w Polsce w tym roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl