wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Dawna siedziba Wrobis przy ul. Szewskiej we Wrocławiu traci kolejne poziomy. Wyburzanie jest wstępem do budowy

Jeżeli ktoś chciałby jakoś pożegnać się z budynkiem opuszczonym przez Wrobis, teraz jest dobra chwila. Jego rozbiórka postępuje. Nie ma już części górnych poziomów. Po zakończeniu prac wyburzeniowych rozpoczną się konstrukcyjne. Tak obiekt zamienia się w hotel. Pod jakim szyldem?

Reklama

Przebudowa zabytkowego budynku biurowego pod adresem Szewska 3 (przy skrzyżowaniu z ul. Kazimierza Wielkiego) rozpoczęła się w 2022 roku, od wyburzania niepotrzebnych części. Nasz fotograf zrobił kilka zdjęć w styczniu, żeby udokumentować przemianę byłej siedziby Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Wrobis, która stanie się hotelem.

Inwestorem jest lokalna firma Otis Investment (biuro ma przy tej samej ulicy – Szewskiej). Projektantem – pracownia architektoniczna Wojciecha Błaszczaka. Jaki robią razem hotel? Tego nie zdradzają, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze realizacje tych dwóch firm można przypuszczać, że podobny do Korony Wrocław działającej pod adresem Rynek 29 – Oławska 2. Więcej w tekście z listopada – „Trwa przebudowa i rozbudowa dawnej siedziby Wrobis przy ul. Szewskiej. Budynek będzie hotelem.”

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl