3. Wiadomości z regionu
  4. Gotowy kolejny odcinek drogi rowerowej w gminie Oborniki Śląskie. Uzupełnił trasę aż do Wrocławia
Pierwsze grupy cyklistów już przejechały nowym odcinkiem drogi rowerowej w gminie Oborniki Śląskiej Gmina Oborniki Śląskie / materiały prasowe

Nowy odcinek drogi rowerowej w gminie Oborniki Śląskie pozwala na bezpieczny przejazd na dwóch kółkach do Wiszni Małej i dalej do Wrocławia.

Do użytku rowerzystów oddano kolejny odcinek drogi rowerowej w gminie Oborniki Śląskie. Nowo wybudowany fragment ma 2,5 km i łączy miejscowości Kuraszków i Siemianice z Obornikami Śląskimi.

Od teraz możliwy jest już dojazd jednośladem do miejscowości w gminie Wisznia Mała, a potem aż do Wrocławia.

Drogi dla rowerów za unijne pieniądze

Droga powstała dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach projektu "Budowa dróg dla rowerów oraz parkingów parkuj i jedź (P&R) na terenie gmin Oborniki Śląskie, Wisznia Mała, Kobierzyce i Gminy Miasto Oleśnica", którego liderem jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

W sumie w ramach tego i dwóch innych projektów w dziewięciu gminach aglomeracji powstanie 25 km dróg rowerowych i osiem parkingów park&ride przy stacjach kolejowych.

Źródło: materiały prasowe