4. Gastro Miasto ściągnęło tłumy smakoszy (zdjęcia)
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Gastro Miasto na bulwarze Dunikowskiego. Dwie młode, uśmiechnięte kobiety z kanapkami Fot. Grzegorz Rajter

Specjały kuchni tajskiej, meksykańskiej, hinduskiej, japońskiej, koreańskiej, włoskiej, ukraińskiej, amerykańskiej, portugalskiej, hiszpańskiej, argentyńskiej. Do tego wina z 17 winnic. Łącznie około stu wystawców kusi w weekend wrocławian i turystów na bulwarze Dunikowskiego nad Odrą. To już szósta edycja imprezy Gastro Miasto. Dziś można ją odwiedzić do godz. 21.00. Zobaczcie zdjęcia.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Dziś, w niedzielę 26 maja, Gastro Miasto zaprasza do godziny 21.00. Zobaczcie zdjęcia!

Gastro Miasto - impreza na 80 tysięcy

Najważniejsze jest dobre jedzenie, po to zostało wymyślone Gastro Miasto. Tutaj odbywają się premiery restauracji, premiery konkretnych dań. To ma przyciągnąć wrocławian, aby nasi wspaniali restauratorzy mogli się promować i mieć odzew, czy ich dania są smaczne.
Maciej Koła, pomysłodawca i organizator Gastro Miasto

W ubiegłym sezonie stoiska odwiedziło 80 tysięcy wrocławian. - Z roku na rok rośniemy - podkreśla Maciej Koła i dodaje, że w tym sezonie przygotowana została jeszcze większa scena muzyczna z koncertami na żywo, liczne atrakcje na wodzie, w tym rowery wodne, zniżki na przejazdy łodziami, strefa dla dzieci, konkursy czy Silent Disco.

Owidiusz Kowalczyk z Menu Motto z Hubskiej podkreśla, że udział w Gastro Miasto to wyzwanie, bo MM nie jest street foodem i nie można było „pożyczyć” żadnego dania z karty.

Powiększ obraz: Gastro Miasto na bulwarze Dunikowskiego. Fot. Grzegorz Rajter
Gastro Miasto na bulwarze Dunikowskiego.

- Poszliśmy w połączenie sezonowość i szparagi. Może to brzmi trochę banalnie, ale nie będzie tak wyglądać, a będą szparagi z suszonym żółtkiem, z marynowanym zielonym groszkiem. Drugą odsłoną będzie szarpana kaczka, w tym przypadku konfitowane udko – zachęcał Owidiusz Kowalczyk.

Gastro Miasto z wrocławskimi artystami

Marta Płonka, prorektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zachęcała, by podczas Gastro Miasto zajrzeć też do strefy ASP.

Akademia Sztuk Pięknych w swoich zasobach ma wiele obiektów związanych z tzw. sztuką użytkową do domu, jak i również do gastronomii. Podczas Gastro Miasto będziemy mieć cztery namioty. Będą mogli także zakupić prace osób związanych z ASP - studentów, wykładowców, absolwentów z różnego zakresu - od ceramiki, szkła, rzeźby, biżuterii, malarstwa, rysunku, grafiki artystycznej.
Marta Płonka, prorektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Gastro Miasto we Wrocławiu do września

Jeśli Cię nie było w ten weekend, nie żałuj. Gastro Miasto gościć będzie na bulwarze przez pięć weekendów do września:

• piątek 14 czerwca – niedziela 16 czerwca 2024
  • piątek 12 lipca – niedziela 14 lipca 2024