4. Jest jedzenie, muzyka i znajomi. Jest Gastro Miasto! Kulinarna impreza trwa w najlepsze
Rodzice z córkami pozują do zdjęcia na Gastro Miasto 2023 Tomasz Hołod
Rodzice z córkami pozują do zdjęcia na Gastro Miasto 2023

Na bulwarze Dunikowskiego, tuż za Halą Targową, od piątku (14 lipca) trwa Gastro Miasto. W sobotę impreza wystartowała w samo południe i potrwa aż do północy. Kucharze będą raczyć nas smakowitościami z całego świata, a DJ Skipless i Dominik Mąkosa Trio umilą czas muzyką. Kto jeszcze nie wpadł, może nadrobić w niedzielę. A najpierw zobaczcie galerię zdjęć z sobotniego Gastro Miasto!

Spacerując między Rynkiem, Ostrowem Tumskim a parkiem Słowackiego nie zdziw się, gdy zobaczysz tłumy ściągające nad Odrę. Idź za nimi – na bulwar Dunikowskiego, gdzie od 14 do 16 lipca trwa Gastro Miasto.

Kulinarne spotkanie. Zobaczcie galerię zdjęć!

To druga z czterech zaplanowanych w tym roku edycji tej kulinarnej imprezy. Zaczęła się wczoraj, ale będzie trwała przez cały weekend (15–16 lipca):

• w sobotę w godz. 12.00–24.00,
  • w niedzielę w godz. 12.00–20.00.

Odwiedziliśmy dziś bulwar Daniłowskiego, aby zobaczyć, jak się bawicie i czy ukrop nie dokuczał wam za bardzo. I wszystko jest, jak być powinno!

Widzieliśmy, jak spacerowaliście od stoiska do stoiska, wybierając co rusz inne potrawy, i słyszeliśmy, jak rozmawiacie z kucharzami, restauratorami i sprzedawcami, degustując ich potrawy. A jest o czym rozmawiać, bo na Gastro Miasto dania z różnych stron świata serwują kucharze wyjątkowych wrocławskich restauracji.

Powiększ obraz: <p>Gastro Miasto 2023. Wrocławianie obecni na kulinarnej imprezie na bulwarze Dunikowskiego</p> Tomasz Hołod

Później udaliśmy się między stoły i leżaki, aby zobaczyć, jak się relaksujecie. Wasze uśmiechy mówiły same za siebie. Niezależnie, czy kosztowaliście dania koreańskie, japońskie, jordańskie, meksykańskie, czy włoskie – widać było zadowolenie.

Zobaczcie sami w galerii zdjęć:

Szum rozmów i chillout

Gastro Miasto to też okazja, aby – tak zwyczajnie i spokojnie – spędzić czas na świeżym powietrzu. Miejsc siedzących i stojących przy stołach, jak sami widzieliśmy, wystarczyło dla wszystkich. I najważniejsze: były leżaki, dzięki którym można było poleżeć w cieniu drzew.

Nie zabraknie też oprawy muzycznej Gastro Miasto & Vertigo:

• 18:00–20:00 Gastro Miasto & Vertigo: Dominik Mąkosa Trio
  • 20:00–22:00 DJ Skipless

• 12:00–18:00 Dj Beezee
  • 18:00–20:00 Gastro Miasto & Vertigo: Wiktoria Wlaźlik Piano Duet
  • 20:00–21:00 Dj Beezee

Kolejne odsłony Gastro Miasto 2023

• 4–6 sierpnia – również przy bulwarze Dunikowskiego;
  • 26–27 sierpnia wielki finał wraz z imprezą Winiarze – Tor Wyścigów Konnych Partynice.

Partnerzy i patroni: Fundacja Urtica Dzieciom. Radio RAM, GLO.

Więcej informacji o Gastro Miasto 2023 znajdziecie na stronie internetowej oraz na Facebooku.