4. Ciekawe ogródki gastronomiczne we Wrocławiu. Odwiedziliśmy kilka z nich [ADRESY, ZDJĘCIA]

Lato w pełni, dlatego warto korzystać ze słonecznej pogody i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy kilka klimatycznych ogródków gastronomicznych, w których odpoczniecie od zgiełku miasta i zjecie lub napijecie się czegoś dobrego. Zobaczcie, czy są wśród nich Wasze ulubione miejsca.

Te ogródki we Wrocławiu warto odwiedzić

Odwiedziliśmy kilka ciekawych ogródków gastronomicznych, które naszym zdaniem każdy musi odwiedzić. Zobaczcie, czy je znacie!

Warsztat  Food & Garden

Spokojna restauracja z ogródkiem i tarasem położona tuż przy Magnolii. Menu zmienia się codziennie – kucharze gotują lokalnie i sezonowo, wykorzystując potencjał swojego ogródka, w którym rosną warzywa i zioła.

– Serce Warsztatu to nasza kuchnia, w której swą fantazję i kreatywność prezentuje Chef Kamil Ronkiewicz z załogą, tworząc zaskakujące kombinacje smaków kuchni sezonowej. Krótka karta pozwala utrzymać świeżość produktów i skupić się na tym co najważniejsze, na jakości  czytamy na stronie restauracji.

Jest tu również szklarnia, w której rośnie winorośl (nie można tam jeść i pić, ale można wejść, zobaczyć, na chwilkę usiąść).

• Adres: Niedźwiedzia 5

Czajownia

Czajownia to prawdziwa oaza spokoju w centrum miasta. Skrywa w sobie klimatyczny, bambusowy ogródek, w którym można siedzieć godzinami. Spróbujemy tutaj herbat z różnych zakątków świata  z Japonii, Tajlandii czy Chin. Są też przekąski, lekkie potrawy wegetariańskie oraz możliwość degustacji fajki wodnej. Co jakiś czas właściciele organizują i zapraszają na warsztaty.

– Obsługą gości, parzeniem herbat, sprzedażą i doradztwem zajmują się u nas czajmani - odpowiednio pouczeni, znający najróżniejsze czary, kruczki i tajemnice. Trzymamy się tradycji, tzn. że sposób podawania poszczególnych gatunków herbaty związany jest z jej pochodzeniem i odzwierciedla ducha poszczególnych krajów Orientu. Podajemy herbaty na różne sposoby: gruzińską Czajszanę z fusami w szklankach z koszyczkiem, turecką Rize gotujemy długo tak aż smołą się stanie, japońskie zielone pieścimy i delikatnie napar uzyskujemy, Matchę traktujemy chasenem w chawanie – czytamy na stronie herbaciarni.

• Adres: Białoskórnicza 7

Gniazdo

Ta kawiarnia z uroczym patio w dziedzińcu kamienicy (wchodzi się do niego przez kawiarnie) znajduje się tuż obok Opery. Zjemy tu pożywne śniadania, bowle i ciasta. Nie brakuje też oczywiście kawy, herbaty i świeżo wyciskanych soków.

Gniazdo to miejsce bliskie ludziom. Chcemy byś czuł się w nim dobrze – czytamy na facebooku kawiarni.

• Adres: Świdnicka 36

Bułka z Masłem 2.0

Gdzie zrelaksować się w centrum Wrocławia? W Bułce z Masłem na placu Solnym! W ustronnym podwórku starej kamienicy, której ściany obrośnięte są zielonym bluszczem mieści się urocze patio. Zjemy tu śniadania, lunche i kolacje. To druga lokalizacja restauracji (pierwsza znajduje się przy ul. Włodkowica i jest równie klimatyczna).

• Adres: pl. Solny 14

Dzielnica Czterech Wyznań

Dzielnica Czterech Wyznań znajduje się w centrum miasta w pobliżu Rynku. Działa tu wiele restauracji, kawiarni, pubów i klubów muzycznych. Jest to popularne miejsce zarówno dla wrocławian, jak i turystów. Od strony ul. Włodkowica wejdziemy na dzieciniec łączony dla kilku restauracji. Wśród nich:

• Peruwiarnia,
  • Zbawcy Win
  • Mleczarnia
  • Restauracja Sarah.

Podwórko przy ul. Kiełbaśniczej

Klimatyczne, ukryte podwórko znajduje się również w przy ul. Kiełbaśnicznej w centrum Wrocławia. Dzieciniec łączony dla: Herbaciarni K2, Czarnej Magii, Kapki Wina, Restauracji Dwór Polski.

• Adres: Kiełbaśnicza 2

A Wy jakie ogródki lubicie w naszym mieście? Piszcie na adres redakcja(at)araw.pl. Chętnie napiszemy też o nowych miejscówkach. Portal www.wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy.