wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Festiwal Pasibrzucha na Partynicach już w weekend. A na nim nowość: strefa wrocławskich rzemieślników i rękodzielników

Redakcja www.wroclaw.pl,
Wrocław Craft Zone to specjalna strefa dla rzemieślników i rękodzielników z Wrocławia na Festiwalu Pasibrzucha na Partynicach fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Od piątki, 1 lipca, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach trwa druga edycja Festiwalu Pasibrzucha. Wydarzenie trwa do niedzielnego wieczora, a na miejscu można spróbować smakołyków z ponad pięćdziesięciu restauracji. My szczególnej uwadze polecamy nowość: strefę wrocławskich rzemieślników i rękodzielników. Sprawdźcie program i atrakcje Festiwalu Pasibrzucha 2022 we Wrocławiu.

Wrocław Craft Zone to specjalna strefa dla rzemieślników i rękodzielników z Wrocławia. Tutaj lokalni wytwórcy będą mogli prezentować i sprzedawać swoje wyroby, a odwiedzający porozmawiać z twórcami i mistrzami rzemiosła.

We Wrocławiu chcemy wspierać i promować rzemiosło w różnej jego formie, bo to nie tylko niepowtarzalne produkty, ale także istotny element lokalnej gospodarki i zrównoważonego rozwoju. Dlatego tworzymy miejsca specjalnie dla wytwórców z regionu na różnych wydarzeniach, jarmarkach czy festiwalach - nie tylko miejskich
- wyjaśnia Małgorzata Golak, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia

Festiwal na Partynicach nie tylko dla pasibrzuchów

Wrocław Craft Zone jest częścią trzydniowego Festiwalu Pasibrzucha, który w ubiegłym roku zgromadził ponad 30 tys. odwiedzających.

Oprócz strefy rzemieślniczej znajdą się tam food trucki konceptów gastronomicznych, czyli nowoczesnych restauracji, strefa gier i odpoczynku, odbędą się koncerty i pokazy filmowe.

Zaplanowano także specjalne wydarzenia dla dzieci.

Co w programie festiwalu? Zobaczcie!

Głównymi atrakcjami pierwszego dnia festiwalu będą występy standuperów: Pawła Reszeli, Michała Juszczaka, Alexa Niebrzegowskiego i koncert O.S.T.R. Dzień zwieńczy kino plenerowe z projekcją kultowego „Pulp Fiction”.

Drugi dzień rozpocznie się od atrakcji rodzinnych. O godz. 10 zacznie się wyścig Survival Race Kids, a zaraz po nim najmłodsi będą mieli okazję  obejrzeć film animowany „Sing”. Dalsza część dnia upłynie pod znakiem występów artystycznych: pokazów iluzjonistów i – od godz. 19 – koncertów (np. Prosto z Mostów czy Letni Chamski). Dzień zakończy pokaz komedii „American Pie. Zjazd Absolwentów”.

Festiwal Pasibrzucha

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Ostatni dzień imprezy ponownie rozpocznie Survival Race Kids i blok atrakcji kulinarnych. Jedną z nich będą Blind Testy sprawdzające smak jurorów konkursu na najlepszy festiwalowy food truck. Amatorzy mocniejszych wrażeń będą mogli podjąć rękawicę w konkursie jedzenia ostrych papryczek.

W plenerowym kinie familijne „Sekretne życie zwierzaków domowych”. A na zakończenie Marek Niedzielski LIVE, zespół Uvaga, Kto oraz Julia Kalita.

Co dobrego zjemy? Zobaczcie koniecznie!

W strefie gastronomicznej festiwalu w food truckach dostaniemy burgery, świeżą pizzę, gofry, hiszpańskie churros, dania kuchni tureckiej, amerykańskiej, meksykańskiej, śródziemnomorskiej, azjatyckiej. Będą też wszelkiego rodzaju orzeźwiające drinki, kraftowe piwa – klasyki, ale też autorskie napoje.

Druga edycja Festiwalu Pasibrzucha odbędzie się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Wydarzenie potrwa cały weekend od 1 do 3 lipca. Wstęp jest bezpłatny. Start 1 lipca o godz. 17.

Festiwal Pasibrzucha kolejną dobrą okazją do niemarnowania żywności

Miasto wraz z Foodsharing Wrocław oraz Bankiem Żywności zachęcają restauracje, kawiarnie, piekarnie, cukiernie, sklepy i firmy cateringowe do tego, aby nie wyrzucały nadwyżek żywności lub produktów, które u nich pozostają. Działania te są prowadzone pod hasłem „Wrocław Nie Marnuje”.

Dlatego też w dniach 1-3 lipca podczas Festiwalu Pasibrzucha wolontariusze Foodsharing przyjadą i odbiorą ewentualne nadwyżki, które po zakończonym wydarzeniu nie trafią do kosza lecz zostaną przekazane do lodówek tzw. jadłodzielni.

Organizatorzy uważają, że festiwal to dobra okazja, żeby propagować idee ograniczania marnowania jedzenia!

Pogoda na pierwszy weekend lipca 2022 we Wrocławiu

Sobota, 2 lipca, będzie chłodniejsza, ale na termometrach powyżej 26 stopni. W niedzielę, 3 lipca, słońce o sobie przypomni  termometry będą wskazywać około 30C.

Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl