3. To będzie raj dla smakoszy! Festiwal kulinarny Delicje Regionów już w wakacje na wrocławskim Rynku

Redakcja www.wroclaw.pl,

Festiwal kulinarny – Delicje Regionów. Zgłoś swoją restaurację! Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera/fb
Festiwal kulinarny – Delicje Regionów. Zgłoś swoją restaurację!

Biuro Rozwoju Gospodarczego wraz z firmą Artis – organizatorem wydarzenia zapraszają i zachęcają wszystkich wrocławskich restauratorów do wzięcia udziału w pierwszej edycji Festiwalu Kulinarnego – Delicje Regionów, organizowanego w lipcu na wrocławskim rynku w ramach międzynarodowej sieci Delice. Jednym z założeń festiwalu jest promocja wrocławskiej marki gastronomicznej.

Poza tym podczas wydarzenia na Rynku we Wrocławiu odtwarzane będą kuchnie szlakiem wrocławskich zamków oraz hoteli, prezentując tym samym potrawy, serwowane na dawnym dworze polskim będącym fenomenem polskości.

Festiwal kulinarny Delicje Regionów 2023. Wrocław w międzynarodowym towarzystwie

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce przyjętym do międzynarodowej Sieci Delice, zainicjowanej przez miasto Lyon w 2007 roku.

Miasta, które decydują się być członkami Sieci, wykorzystują żywność i gastronomię do rozwoju swoich miast, promując innowacje i wartości wśród restauratorów, mieszkańców, NGO i innych organizacji. W ramach Sieci Delice miasta członkowskie mogą poszerzać wiedzę, dzielić się swoimi projektami i inicjatywami, tworząc także silne partnerstwa między sobą.

Festiwal kulinarny Delicje Regionów 2023. Nie tylko jedzenie, ale i nauka

Oprócz gastronomii na Rynku zostanie przygotowana także strefa edukacyjna, w której odbywać się będą pokazy i prelekcje w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju.

- Wydarzenie oprócz walorów gastronomicznych istotnie przyczyni się do podnoszenia świadomości mieszkańców w zakresie przygotowywania zdrowych, smacznych polskich dań z wykorzystaniem produktów pochodzących od naszych regionalnych dostawców. Promocja produktów regionalnych stwarza szansę poprawy sytuacji ekonomicznej w regionie, zapewniając jednocześnie pozytywne efekty środowiskowe i społeczne. Jest więc regionalnym sposobem na realizację zrównoważonego rozwoju - informują organizatorzy wydarzenia.

Festiwal kulinarny Delicje Regionów 2023. Zapisy – jak i gdzie

Biuro Rozwoju Gospodarczego wraz z firmą Artis-Organizatorem wydarzenia zaprasza i zachęca wszystkich wrocławskich restauratorów do wzięcia udziału w pierwszej edycji Festiwalu Kulinarnego – Delicje Regionów, organizowanego w lipcu na wrocławskim rynku w ramach międzynarodowej sieci Delice.

- Jest to okazja do promocji Państwa restauracji poprzez warsztaty oraz degustację potraw przygotowywanych z wykorzystaniem produktu regionalnego. Wydarzenie ma na celu popularyzowanie wrocławskiej branży gastronomicznej. Wszystkie informacje nt. wydarzenia oraz dane kontaktowe do Organizatorów znajdziecie Państwo poniżej.

- W celu podniesienia atrakcyjności wydarzenia zachęcamy wrocławskie restauracje do współuczestniczenia w evencie poprzez przygotowanie w swoim menu dań festiwalowych (np. festiwalowa przystawka, festiwalowy deser, festiwalowe danie główne) przygotowywanych z produktów Dolnego Śląska. Zachęcamy, aby tydzień przed rozpoczęciem Delicji Regionów dania festiwalowe pojawiły się już w menu. Restauracje będą miały także możliwość w czasie festiwalu zareklamować bezpłatnie swoją restaurację poprzez przeprowadzenie warsztatów kulinarnych bądź degustacji na scenie lub w specjalnie przygotowanych na ten cel namiotach - informują organizatorzy.

Na zgłoszenia czekamy do 23 czerwca.

Kontakt do organizatora wydarzenia: biuro[at]feta.com.pl

Kontakt do współorganizatora wydarzenia z ramienia UMW Wrocław: telefonicznie 71 777 8641, 71 777 7783, lub  mejlowo: zuzanna.morska[at]um.wroc.pl oraz  natalia.lipinska[at]um.wroc.pl