4. Herbaciarnie we Wrocławiu. Gdzie pójść na herbatę w centrum miasta? [ADRES, ZDJĘCIA]

Mówi się, że nie istnieje żaden na tyle poważny problem, którego nie dałoby się załagodzić filiżanką dobrej herbaty – i coś w tym jest. Sprawdziliśmy, gdzie we Wrocławiu usiądziemy w klimatycznym wnętrzu i w spokoju napijemy się herbaty z różnych stron świata. Przedstawiamy trzy wyjątkowe miejsca w centrum miasta. Zobaczcie!

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

TOP 3 herbaciarnie we Wrocławiu

Gdzie pójść na filiżankę pysznej herbaty? Przedstawiamy trzy wybrane przez nas miejsca we Wrocławiu. Naszym zdaniem warto je odwiedzić!

Herbaciarnia K2

Herbaciarnia ukryta w samym sercu Wrocławia, ale w zaułku chroniącym przed miejskim gwarem. Wnętrze zaaranżowane jest w ciepłych i żywych kolorach, a w tle zawsze gra nastrojowa muzyka.

Gdy jest zimno i pada deszcz – zaprasza po schodach na górę, do swojego przytulnego wnętrza. Gdy jest ciepło – na patio, gdzie wygodnie można usiąść wśród kwiecistych poduszek.

• Adres: ul. Kiełbaśnicza 2,
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku w godz. 15:00-22:00; piątek w godz. 12:00-22:00; sobota i niedziela w godz. 11:00-22:00.

Czajownia

Czajownia to prawdziwa oaza spokoju w centrum miasta. Skrywa w sobie klimatyczny, bambusowy ogródek, w którym chce się siedzieć godzinami. Spróbujemy tutaj herbat z różnych zakątków świata  z Japonii, Tajlandii czy Chin. Co jakiś czas właściciele organizują i zapraszają też na warsztaty z prowadzącymi z całego świata.

• Adres: Białoskórnicza 7,
  • Godziny otwarcia: od niedzieli do środy w godz. 11:00-22:00; od czwartku do soboty w godz. 11:00-23:00.

Herbaciarnia Targowa

Ta klimatyczna herbaciarnia znajduje się w Hali Targowej. Wystrój tego miejsca szczególnie spodoba się miłośnikom stylu vintage. Wypijemy tu zarówno herbaty klasyczne, jak i aromatyzowane. Oprócz tego są też baklawy i ogromny wybór ciast.

Dodatkową atrakcją (szczególnie dla dzieci) jest spotkanie jednego z wrocławskich krasnali – Yunnanek wita gości, którzy chcą odwiedzić herbaciarnię.

• Adres: Piaskowa 17,
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-22:00; niedziela w godz. 12:00-22:00.

Macie ulubioną herbaciarnię we Wrocławiu? Napiszcie nam o niej

A Wy jakie herbaciarnie, restauracje czy kawiarnie polecacie w naszym mieście? Piszcie na adres redakcja(at)araw.pl. Chętnie opowiemy też na naszej stronie o innych miejscówkach. Portal Wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy.