wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ferie zimowe w PRL-u. Zobacz archiwalne zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat i sprawdź, jak się wtedy wypoczywało

Drewniane sanki, lepienie bałwana, zakupy w sklepach z pamiątkami – obejrzyj zdjęcia ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i zobacz, jak się wypoczywało podczas ferii zimowych w czasach PRL-u.

Reklama

40, 50 czy 60 lat temu nie wyjeżdżało się na narty za granicę. Ferie spędzało się w kraju, często we własnej miejscowości, na górce koło domu albo – jeśli się miało taką możliwość – u rodziny na wsi.

Szczęśliwcy, którzy załapali się na zorganizowane zimowiska lub wczasy, wybierali się najczęściej w góry: np. Karkonosze albo Tatry. Jednak nie tylko: dzieci ze wsi często wypoczywały w którymś z polskich miast, a nawet małe mieszczuchy poznawały podczas zimowych wakacji stolicę.

Obejrzyj zdjęcia ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i zobacz, jak spędzali czas Polacy w latach 60. i 70., jak prezentowały się ich zimowe stroje i z jakiego sprzętu korzystali. Wygląda na to, że choć czasy były niewesołe, bawili się całkiem nieźle. No i był śnieg!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl