wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Ferie zimowe 2023 we Wrocławiu. Lista atrakcji i wydarzeń dla dzieci
Kliknij, aby powiększyć
Ferie zimowe we Wrocławiu to okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. https://www.shutterstock.com
Ferie zimowe we Wrocławiu to okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

We Wrocławiu ferie zimowe 2023 odbędą się w dniach 13-26 luty. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, dlatego już teraz można sprawdzić, gdzie warto się wybrać. Oto dokładny terminarz ferii zimowych w tym oraz w przyszłym roku oraz propozycje aktywnego odpoczynku zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. Sprawdźcie a na pewno znajdziecie coś dla siebie

Reklama

Ferie 2023 - atrakcje dla dzieci we Wrocławiu 

Przerwa zimowa to świetna okazja, aby nie tylko odpocząć od szkoły, ale także aktywnie spędzić czas. Na tych, którzy zamierzają spędzić ferie zimowe 2023 we Wrocławiu czekają atrakcje. Miłośnicy sportów zimowych mogą wybrać się na lodowisko.

Wśród atrakcji dla dzieci podczas ferii we Wrocławiu jest niewątpliwie wystawa „Miasto z Piernika” w Kolejkowie we Wrocławiu. Zwiedzający będą mogli zobaczyć figurki, takie jak piernikowy ratusz, domek Baby Jagi, dworzec, zoo, kościół, młyn oraz piernikowe chatki. Wszystkie figurki  zostały wykonane z piernikowego ciasta. Do przygotowania wystawa wykorzystano aż półtorej tony korzennego ciasta. 

Podczas ferii zimowych 2023 można także wybrać się na „Magiczną podróż” do Parku Lumina, znajdującego się na Zamku Topacz, kilkanaście kilometrów od Wrocławia. 

Ciekawym pomysłem na spędzenie ferii 2023 we Wrocławiu są kreatywne zajęcia dla dzieci „Dziecięce Rąk-Dzieła”, które odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca. 

Dla dzieci, które kochają taniec, Klub Pod Kolumnami przygotował warsztaty tańca irlandzkiego. Propozycja jest skierowana do dzieci w wieku 6-9 lat, doświadczenie nie jest wymagane, ponieważ zajęcia odbywają się na poziomie początkującym. 

Kiedy zaczynają się ferie zimowe w 2023 roku?

Ferie zimowe w 2023 roku zaczynają się 16 stycznia, a kończą 26 lutego. W przeciwieństwie do wakacji, które dla wszystkich uczniów rozpoczynają się i kończą w tym samym czasie, ferie zimowe odbywają się w różnych terminach z podziałem na województwa. Oto dokładny terminarz ferii zimowych w 2023 roku:

 • 16 stycznia - 29 stycznia, województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
 • 23 stycznia - 5 lutego, województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
 • 30 stycznia - 12 lutego, województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
 • 13 lutego - 26 lutego, województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Kto ma pierwszy ferie 2023?

Ferie zimowe 2023 podzielone są na cztery tury. Jako pierwsi na odpoczynek po semestrze zimowym udadzą się uczniowie zamieszkujący województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie i śląskie. Ferie zimowe 2023 w województwie dolnośląskim rozpoczną się 13 lutego i zakończą 26 lutego. 

Ile trwają ferie zimowe?

Ferie zimowe trwają dwa tygodnie i odbywają się na przełomie stycznia i lutego. Dokładny termin ustala Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ferie zimowe odbywają się dla poszczególnych województw w kilku turach.

Kiedy są ferie zimowe 2024?

Choć ferie zimowe 2024 wydają się być odległym terminem, niektórzy chcą z dużym wyprzedzeniem zaplanować przerwę międzysemestralną. Terminy ferii zimowych w 2024 są już znane. Oto dokładny terminarz: 

 • 15 stycznia - 28 stycznia, województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,
 • 22 stycznia - 4 lutego, województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
 • 29 stycznia - 11 lutego, województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
 • 12 lutego - 25 lutego, województwa: kujawsko - pomorskie, lubelskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Co zrobić, żeby ferie były bezpieczne?

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy. Ważne jest, aby spędzić je nie tylko aktywnie, ale i bezpiecznie. Rodzice muszą pamiętać, aby zapoznać swoje dzieci z zasadami pierwszej pomocy, aby w razie konieczności mogły zareagować w odpowiedni sposób. Dzięki temu w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia dziecko będzie mogło udzielić pomocy, m.in. dzwoniąc pod numery alarmowe.

Ważne jest również, aby dziecko miało przy sobie listę przyjmowanych leków,  oraz numery kontaktowe do rodziców lub opiekunów prawnych. W przypadku zorganizowanych kolonii dla dzieci bardzo ważne jest, aby sprawdzić czy wybrana oferta spełnia standardy bezpieczeństwa, takie jak posiadanie wszystkich niezbędnych zezwoleń oraz zapewnienie dzieciom pomocy medycznej. Nie mniej istotne jest wykupienie na czas kolonii dodatkowego ubezpieczenia dla dziecka.

Aby ferie były bezpieczne dzieci także powinny o przestrzeganiu kilku zasad. Nie wolno zjeżdżać na sankach w miejscach niedozwolonych, jak np. w pobliżu dróg czy zbiorników wodnych. Zabronione jest także przebieganie przez ulicę oraz wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne. 

Sprawdź szczegółową pogodę we Wrocławiu: Pogoda Wrocław

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl