4. Dwory i pałace do kupienia w okolicach Wrocławia. Jeden z nich w Komorowicach [CENY]
Dwór w Komorowicach znajduje się w okolicach Bielan Wrocławskich fot. Janusz Krzeszowski
Dwór w Komorowicach znajduje się w okolicach Bielan Wrocławskich

Wokół Wrocławia jest wiele zabytkowych dworów i pałaców. Część z nich jest w dobrym stanie, inne wymagają prac restauracyjnych. Właściciele niektórych obiektów szukają na nie kupca. Za najtańsze budynki trzeba zapłacić kilkaset tysięcy złotych, ale większość jest warta wiele milionów. Dużo zależy od stanu w jakim znajduje się dany obiekt. Zobaczcie dwory i pałace w okolicach Wrocławia na sprzedaż.

Jednym z miejsc wystawionych na sprzedaż jest pałac w Komorowicach nad Ślęzą, który leży zaledwie 3 km od Bielan Wrocławskich i południowych dzielnic Wrocławia.

W pałacu przeprowadzono remont na strychu

XVI-wieczny pałac, pierwotnie wybudowany w stylu gotycko-renesansowym jako dwór obronny. Od 1529 roku pałac, po przejęciu przez bogatego mieszczanina wrocławskiego Melchiora Hirschowa von Kaltenbrunn, był wielokrotnie przebudowywany. Na przedniej wieży pałacu zachował się herb rodzinny, który jest powielony na epitafium południowej elewacji kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu.