wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Duże zmiany przy dawnym Hotelu Wrocław [ZDJĘCIA]

Trwa rewolucja przy ul. Swobodnej we Wrocławiu, obok dawnego Hotelu Wrocław (dziś Novotel i Ibis). Jeszcze w 2022 r. były tam stacja paliw BP i wielopoziomowy parking. Teraz nie ma po nich już śladu a prace nad budową nowoczesnego kompleksu biurowców (Swobodna SPOT) idą pełną parą. Widać już fundamenty. Zobaczcie, jak zmienia się przestrzeń naprzeciwko Pasażu Zielińskiego i co tam powstaje!

Reklama

Stacja benzynowa zniknęła w 2022 roku, w lutym 2023 roku informowaliśmy o wyburzaniu wielopoziomowego parkingu. Działka o powierzchni 7919 mkw. została sprzedana w 2019 r. przez spółkę Orbis, do której należy znajdujący się obok hotel. Nieruchomość została kupiona przez Echo Investment. Nowy inwestor buduje tu kompleks nowoczesnych biurowców - Swobodna SPOT.

Zobaczcie zdjęcia z placu budowy przy ul. Swobodnej z przełomu 2023 i 2024 roku oraz wizualizację biurowców Swobodna SPOT.

Swobodna SPOT - biurowce i zielony pasaż

Swobodna SPOT to nowa inwestycja Echo Investment przy ulicy Swobodnej 60 we Wrocławiu – w tym miejscu był wielopoziomowy parking. Projekt w biznesowym centrum miasta zaoferuje łącznie 41 600 mkw. powierzchni na wynajem. Dwa biurowce i łączący je zielony, miejski pasaż zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Najpierw powstanie 11-piętrowy obiekt o powierzchni 16 tys. mkw. - zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2025 r. Drugi budynek o powierzchni 26 tys. mkw. ma zostać wybudowany do I kwartału 2026 r.

Ukończone inwestycje na Powstańców Śląskich we Wrocławiu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl