wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Czy we Wrocławiu grasuje porywacz dzieci? Policja uspokaja... Na zdjęciu radiowóz i motocykl policyjny fot. policja/zdjęcie ilustracyjne
Czy we Wrocławiu grasuje porywacz dzieci? Policja uspokaja... Na zdjęciu radiowóz i motocykl policyjny

Na Facebooku, a także na szkolnych, klasowych grupach, na których rodzice wymieniają się informacjami o swoich dzieciach, aż huczy. „Czy wiadomo coś o pogadance na temat porywania dzieci w ostatnim czasie, zwłaszcza Gądów, Żerniki, Kozanów?”, „Czy jakieś dziecko zostało porwane? Słyszałam wyłącznie o nagabywaniu dzieci pod szkołą na Nowym Dworze”... Co na ten temat sądzi wrocławska policja? Przeczytajcie!

Reklama

Na wielu osiedlowych grupach Facebookowych też pojawiły się ostrzeżenia. Np. na grupie Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne:

„Uwaga rodzice. W związku z licznymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej i dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci prosimy rodziców i opiekunów prawnych o uświadamianie naszych najmłodszych mieszkańców o zagrożeniach płynących ze strony nieznajomych osób zwłaszcza tych, które w ostatnich dniach poruszają się samochodami i zachęcają dzieci, aby do tych samochodów wsiadały”.

Zaczęło się od „białego vana” na Nowym Dworze

Wszystko zaczęło się na początku września, kiedy to pojawiła się we Wrocławiu informacja o „białym vanie”, który podjechał pod szkołę podstawową na ul. Zemskiej na Nowym Dworze. Kierowca miał namawiać trzech chłopców, żeby weszli do jego auta. Ci odmówili i o sprawie zawiadomili nauczycieli i dyrekcję szkoły - a ci zaalarmowali policję. 

Wczoraj (23 września) dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 z ul. Zemskiej na Nowym Dworze napisała do rodziców uczniów:„Wydział Kryminalny Policji prowadzi czynności w sprawie kierowcy auta, który zaczepiał uczniów szkoły. Auto jest już namierzone (policja zna jego numery rejestracyjne). Policja ma także wiedzę na temat potencjalnego sprawcy - Marta Hołub, dyrektorka szkoły”. 

Policja ma trzy zgłoszenia dotyczące zaczepiania dzieci przez osoby obce

Jak się dowiedzieliśmy policjanci z powiatu wrocławskiego odnotowali we wrześniu br. trzy zgłoszenia dotyczące zaczepiania dzieci przez osoby obce w pobliżu szkół i placów zabaw.

Policjanci sprawdzają monitoring i prowadzą działania operacyjne w tych sprawach oraz kontrole rejonu szkół i placówek oświatowych. Funkcjonariusze są w kontakcie z rodzicami i pedagogami w związku z tymi trzema zgłoszeniami. Na ten moment żadne z tych zgłoszeń nie zostało potwierdzone. 
asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji

Policjanci przypominają, że funkcjonariusze prowadząc działania prewencyjne w placówkach oświatowych spotykają się cyklicznie z dziećmi na zajęciach ucząc je m.in. jak należy zachować się w kontakcie z osobą obcą i co należy zrobić w sytuacji zagrożenia.

Żadne z dotychczasowych zgłoszeń nie zostało zakwalifikowane, jako zdarzenie o charakterze kryminalnym

– W przypadku pojawienia się tego typu sytuacji prosimy zgłaszać to w jednostkach policji właściwych terytorialnie lub w sytuacjach pilnych pod nr alarmowym 112 - informuje Aleksandra Freus z wrocławskiej policji. - Podkreślić należy, że żadne z dotychczasowych zgłoszeń nie zostało zakwalifikowane, jako zdarzenie o charakterze kryminalnym – dodaje.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl