Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Gdzie na śniadanie we Wrocławiu?
W menu wrocławskich śniadaniowni znajdziemy również cynamonki, croissanty i ciasta. Sprawdź, gdzie zjeść śniadanie we Wrocławiu!  www.wroclaw.pl

Klasyczne, wegańskie, na słodko lub wytrawne. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, którego nie powinno się pomijać. Najczęściej przygotowujemy je w domu, chociaż coraz więcej wrocławian decyduje się zjeść pierwszy posiłek na mieście. Gdzie warto zjeść śniadanie we Wrocławiu? Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd najsmaczniejszych - naszym zdaniem - wrocławskich restauracji.

Piekarnia Sąsiedzi

Sąsiedzi to rzemieślnicza piekarnia, w której dostaniemy przede wszystkim świeże pieczywo, bułki słodkie i ciasta. Lokal mieści się przy ulicy Wrocławczyka, w okolicy Placu Grunwaldzkiego. W ofercie restauracji znajdziemy dania, które bazują na sezonowych składnikach oraz produktach pochodzących od regionalnych przetwórców i rolników. Zjemy tam m.in. otwarte kanapki, jajecznicę z dodatkami lub owsianki na słodko. Pieczywo i drożdżówki z Piekarni Sąsiedzi dostaniemy również w Hali Targowej we Wrocławiu oraz w weekendy na Bazarze Smakosza przy ulicy Paczkowskiej.

• ul. Michała Wrocławczyka 37
poniedziałek: nieczynne
wtorek–piątek: 7:00–17:00
sobota: 8:00–17:00
niedziela: 8:00–16:00

W kontakcie

Niedaleko Piekarni Sąsiedzi znajduje się znany i popularny wśród wegetarian lokal W kontakcie. Przez cały dzień serwowane są tam bezmięsne śniadania. Co smacznego zjemy w tym miejscu? W restauracji dostaniemy przede wszystkim hummus w różnych odsłonach. Podawany jest z pitą albo klasycznym pieczywem. Można tam również zamówić szakszukę, śniadanie na słodko oraz zestaw składający się z pasty warzywnej, jajka lub sera.

• ul. Michała Wrocławczyka 42/1U
poniedziałek: 9:00–15:00
wtorek: nieczynne
środa–piątek: 9:00–20:00
sobota–niedziela: 9:00–15:00

Folgujemy

Jeśli jesteście na diecie, a macie ochotę zjeść śniadanie na mieście, dobrym wyborem będzie pójście do Folgujemy. W lokalu przy ulicy Kniaziewicza, przy każdej pozycji w menu podane są nie tylko alergeny, ale również kaloryczność z podziałem na makroskładniki. W Folgujemy, oprócz klasycznych pozycji jak jajecznica, zjemy również bardziej wyszukane dania: wegańskie gofry z ciecierzycy lub pistacjowy bostock (chałka zapiekana z kremem migdałowym). Warto też zaznaczyć, że większość pozycji z karty dostępna jest w wersji keto dla osób na diecie ketogenicznej.

• ul. Kniaziewicza 16
poniedziałek–sobota: 9:00–20:00
niedziela: 9:00–19:00

Central Café

To miejsce stanowi namiastkę Nowego Jorku w centrum Wrocławia. Wszystko za sprawą oryginalnego menu. W restauracji zjemy amerykańskie puszyste naleśniki na słodko i bajgle w wielu odsłonach. Co ciekawe, Central Café to jedna z najstarszych śniadaniowni we Wrocławiu. Lokal powstał w 2012 roku i od tego czasu stale serwuje mieszkańcom jedzenie o poranku.

• ul. Świętego Antoniego 10
poniedziałek–piątek: 7:00–16:00
sobota–niedziela: 8:00–16:00

WW Café

Chociaż lokal nie znajduje się w centrum Wrocławia, to w weekendy ciężko znaleźć tam wolny stolik. Wszystko za sprawą klimatycznego wnętrza. W środku natrafimy na designerskie meble, dużo roślin oraz regał wypełniony albumami i książkami o architekturze. W WW Café zjemy oryginalne, a zarazem proste śniadania w stylu kopenhaskim. Wśród pozycji w karcie znajdziemy twaróg z warzywami, omlet z serem brie, a nawet… parówki z pajdą chleba. Wszystkie dania bazują na sezonowości i pochodzą od lokalnych przedsiębiorców.

• ul. Daszyńskiego 64

wtorek–niedziela: 9:00–18:00

Gniazdo

Chociaż Gniazdo to głównie kawiarnia z kawą typu speciality, można tu także zjeść śniadanie. Co znajdziemy w menu? W lokalu dostaniemy między innymi hummus z jajkiem w koszulce, bajgle oraz bowle, czyli miski wypełnione świeżymi warzywami, sosem i mięsem lub jego wegańskim zamiennikiem.

• ul. Świdnicka 36

poniedziałek–niedziela: 8:00–20:00

Charlotte Bistro

Charlotte to znane francuskie bistro w centrum Wrocławia. Tutaj śniadanie zjemy nie tylko rano, ale również wieczorem. W menu znajdziemy omlety, croissanty z nadzieniem oraz oczywiście croque madame, czyli kanapkę zapiekaną z serem i sosem beszamelowym wywodzącą się z Francji. Ze wszystkich pozycji w karcie, największą popularnością cieszy się jednak zestaw śniadaniowy składający się z koszyka pieczywa, kremów czekoladowych i konfitur.

• ul. Św. Antoniego 2/4
poniedziałek–czwartek: 7:00–00:00
piątek: 7:00–1:00
sobota: 8:00–1:00
niedziela: 8:00–22:00

Piekarnia PLON

Plon to rzemieślnicza piekarnia na Klecinie, do której również można wybrać się na śniadanie we Wrocławiu. Od rana wypiekane są tam francuskie croissanty, cynamonki oraz drożdżówki z sezonowymi owocami. Dostaniemy też pizzerki, focaccie i kanapki w opcjach: mięsnej lub wegetariańskiej. W piekarni zamówimy także kawę czy kupimy przetwory w słoikach. W związku z tym, że w lokalu nie ma wielu miejsc siedzących, wypieki warto zabrać ze sobą na wynos i zjeść je w znajdującym się nieopodal Parku Krzyckim.

• ul. Buraczana 2E
poniedziałek–piątek: 8:00–20:00
sobota: 8:00–18:00
niedziela: 9:00–18:00
  • Mrągowska 80/3
poniedziałek–piątek: 9:00–20:00
sobota–niedziela: 9:00–18:00
A wy jakie restauracje i kawiarnie polecacie we Wrocławiu? Piszcie na adres redakcja[at]araw.pl. Portal www.wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy, chętnie napiszemy też o nowych miejscach.