wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

CPR we Wrocławiu przejmuje obsługę numeru alarmowego 997

Od 3 grudnia Centrum Powiadomienia Ratunkowego we Wrocławiu rozpoczęło przejmowanie obsługi numeru alarmowego 997 z KMP Wrocław. Oznacza to, że obecnie wybierając dawny numer policji od razu zostaniemy połączeni z CPR, tak samo jak w przypadku bezpośredniego wybrania numeru 112. Proces przejmowania obsługi numeru 997 na terenie całego Dolnego Śląska potrwa do 12 grudnia.

Reklama

Przejęcie obsługi numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadomienia Ratunkowego zdecydowanie skraca czas oczekiwania na połączenie z numerem alarmowym do kilkunastu sekund. Dotychczas, szczególnie w przypadku dużych miast, na zgłoszenie zdarzenia trzeba było czekać około minuty lub dłużej.

Od 3 grudnia zawiadomienia z obszaru KMP Wrocław zostały przekierowane do Centrum Powiadomienia Ratunkowego we Wrocławiu, które do 12 grudnia przejmie obsługę numerów 997 na terenie całego Dolnego Śląska.

Zgłoszenie, które trafia do CPR z numeru alarmowego 112 (w przypadku zajętości wszystkich operatorów natychmiast przekierowane jest do kolejnego centrum) już w trakcie rozmowy z operatorem wprowadzane jest do systemu teleinformatycznego i w zależności od charakteru zagrożenia lub zdarzenia od razu trafia do odpowiednich służb. Tak samo będzie z połączeniami z numeru 997, które również będą funkcjonowały w oparciu o nowoczesną infrastrukturę teletechniczną.

Jak informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki średni wzrost połączeń w CPR po przejęciu numeru 997 w skali kraju wynosi ok. 8% i taki sam rezultat spodziewany jest we wrocławskim Centrum Powiadomienia Ratunkowego, które miesięcznie obsługuje ok. 100 tys. zgłoszeń. Jak informują pracownicy już kilka godzin po przejęciu obsługi numeru alarmowego 997 z obszaru Wrocławia zdecydowanie odczuli różnicę w liczbie zgłoszeń, jakie do nich wpływały.

Województwo dolnośląskie w harmonogramie MSWiA zostało ujęte jako ostatnie w kraju, które przejmie obsługę numeru alarmowego 997. Wszystko przez zmianę siedziby Centrum Powiadomienia Ratunkowego we Wrocławiu, które obecnie zlokalizowane jest w Centrum Bezpieczeństwa Wojewody Dolnośląskiego przy ulicy Borowskiej.

Harmonogram przejęcia obsługi numeru 997 przez CPR Wrocław na Dolnym Śląsku:

  • 3 grudnia KMP Wrocław
  • 4 grudnia KPP Góra, KPP Milicz, KPP Oleśnica, KPP Oława
  • 5 grudnia KPP Strzelin, KPP Środa Śląska, KPP Trzebnica, KPP Wołów
  • 6 grudnia KMP Wałbrzych, KPP Dzierżoniów, KPP Kłodzko, KPP Świdnica
  • 7 grudnia KPP Ząbkowice Śląskie, KMP Jelenia Góra, KPP Bolesławiec, KPP Kamienna Góra
  • 10 grudnia KPP Lubań, KPP Lwówek Śląski, KPP Zgorzelec
  • 11 grudnia KPP Głogów, KPP Jawor, KPP Lubin
  • 12 grudnia  KPP Polkowice, KPP Złotoryja, KMP Legnica

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama