wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Caritas rozdał ubogim 600 świątecznych paczek
Kliknij, aby powiększyć
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozdał ubogim 600 paczek z żywnością Bartosz Mokrzycki / www.wroclaw.pl
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozdał ubogim 600 paczek z żywnością

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozdał ubogim 600 paczek z żywnością. Pakunki przekazano potrzebującym w Wielką Sobotę na Ostrowie Tumskim. – Ubodzy i osoby w kryzysie bezdomności są częścią naszej wspólnoty – mówił arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Reklama

Wydarzenie zorganizowano w Wielką Sobotę na Ostrowie Tumskim, chociaż przygotowania do niej trwały od dawna.

– Pakunki przekazaliśmy osobom, które korzystają z naszej jadłodajni, codziennie wydajemy w niej 575 posiłków. Zapytaliśmy, co powinno się znaleźć w takiej paczce. Mówili, że produkty z długą przydatnością do spożycia oraz nie wymagające gotowania. Osoby w kryzysie bezdomności nie mają gdzie ugotować ryżu czy makaronu – mówi Paweł Trawka z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W czterokilogramowej paczce były m.in. puszki mięsne, sery, kabanosy, babka świąteczna. Wartość jednego pakunku to ok. 100 zł.

W ich przygotowanie było zaangażowanych wiele instytucji i osób, w tym Bank Żywności, wolontariusze ze szkoły Sióstr Urszulanek (ok. 50 osób przygotowywało pakunki w piątek po południu) oraz żołnierze z 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Arcybiskup: Jesteśmy wspólnotą

Zanim potrzebujący odebrali pakunki pobłogosławił je arcybiskup Józef Kupny. Metropolita wrocławski zwrócił uwagę, że pamięć o potrzebujących zwłaszcza w okresie świąt wielkanocnych jest wyrazem solidarności.

Większość z nas cieszy się ze świątecznych spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Paczki, które dzisiaj przekazujemy osobom ubogim i w kryzysie bezdomności to ważny gest, oznacza, że są oni częścią naszej wspólnoty.
arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl