4. W budynku przy ul. Wilczej powstanie blisko 30 mieszkań socjalnyych
Kobieta z bawiącymi się dziećmi przy stole. Zdjęcie ilustracyjne pixabay
Kobieta z bawiącymi się dziećmi przy stole. Zdjęcie ilustracyjne

We Wrocławiu jest blisko 32 tysiące mieszkań komunalnych. To jeden z największych zasobów w kraju (po Warszawie i Łodzi). Są one modernizowane i remontowane na bieżąco. Choć opłaty w nich są dość niskie, nie zawsze najemcy wywiązują się z płatności. Bywa, że ze względu na długi, drugą szansę dostają w lokalach socjalnych. Powstanie ich jeszcze więcej i to w świetnej lokalizacji, bardzo blisko centrum miasta. Sprawdź szczegóły.

Zasób mieszkań komunalnych we Wrocławiu nieustannie się powiększa. Są one przeznaczone dla rodzin, których nie stać na zakup własnych czterech kątów. Nie zawsze jednak, mimo preferencyjnych opłat w mieszkaniach komunalnych, lokatorzy regulują je na bieżąco.

Najem socjalny jest skierowany do osób po eksmisjach, które są przenoszone do lokali o niższym standardzie, aby zapobiec ich bezdomności. Czasami trudne sytuacje życiowe sprawiają, że nie stać ich na utrzymanie mieszkania.
Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań

Ponad 10 mln zł na nową inwestycję socjalną - remont budynku przy ul. Wilczej

W najbliższym czasie przybędzie 27 mieszkań socjalnych w świetnej lokalizacji. Budynek z trzema klatkami schodowymi, który znajduje się na Księżu Małym pod adresem Wilcza 1/3/5 zostanie wyremontowany.

– Do tego budynku będą kierowane osoby w ramach projektu pomocowego, by dać im drugą szansę tak, by stanęli na nogi i nauczyli się regulować płatności. Przede wszystkim, aby uniknęli bezdomności – dodała Katarzyna Galewska.

27 mieszkań z panelami fotowoltaicznymi na dachu

Budynek przy ul. Wilczej przejdzie gruntowny remont. Prace obejmą lokale mieszkalne, klatki schodowe, piwnice, elewację, dach, wymianę konstrukcji więźby dachowej, stropu, poddasza oraz docieplenie.

W budynku nadal znajdują się piece, zostaną one zlikwidowane podczas remontu. W ich miejsce pojawią się grzejniki elektryczne, które częściowo będą zasilane energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych zamieszczonych na dachu. Zielone tereny wokół budynku również przejdą rewitalizację.

Zakres planowanych prac jest olbrzymi. Pochłoną one 10,5 mln zł, ale 80 proc. tej kwoty zostanie pokryta przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Warto wspomnieć, że w ostatnich 5 latach miasto wyremontowało 35 budynków z mieszkaniami komunalnymi, a 266 takich budynków podłączono do ekologicznego ogrzewania.

Kto może skorzystać z mieszkań komunalnych we Wrocławiu? Posłuchajcie naszej rozmowy z Karolem Smolińskim z Wydziału Lokali Mieszkalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia: