4. Bezpłatna komunikacja we Wrocławiu. Już w tę niedzielę
Tramwaj i autobus we Wrocławiu - w tle most Grunwaldzki we Wrocławiu. Na zdjęciu w kółeczku - urna wyborcza wroclaw.pl/Tomasz Hołod

7 kwietnia - wybory samorządowe. Z tej okazji będziemy mogli jeździć po Wrocławiu komunikacją miejską za darmo. Ma to zachęcić wszystkich wrocławian, żeby poszli (podjechali tramwajami i autobusami) do lokali wyborczych i zagłosowali. Za darmo będziemy mogli jeździć MPK w godzinach otwarcia lokali wyborczych (od godz. 7. do 21.) i to po całym mieście (niekoniecznie na trasie dom-lokal wyborczy-dom).

To wrocławscy radni miejscy zdecydowali, że w niedzielę 7 kwietnia mieszkańcy bezpłatnie dojadą komunikacją miejską do lokali wyborczych. Ma to zachęcić wrocławian do udziału w wyborach.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, tak jak w przypadku wyborów parlamentarnych, do głosowania. Liczę, że i tym razem pobijemy rekord. By to ułatwić mieszkańcom, wprowadziliśmy bezpłatną komunikację w dni wyborcze
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Za darmo też w czasie kolejnych wyborów

Darmowe przejazdy będą nie tylko w czasie najbliższych wyborów samorządowych, ale za darmo będziemy jeździć komunikacją miejską też przy okazji każdych kolejnych, w przyszłości:

• na szczeblu europejskim,
  • w wyborach prezydenckich,
  • w wyborach parlamentarnych.

Specjalne grafiki informujące o bezpłatnej komunikacji miejskiej w tym dniu pojawią się w pojazdach i na kasownikach biletowych.

Ulgi w MPK we Wrocławiu

Warto dodać, że Wrocław jest miastem, które już posiada bardzo szeroką ofertę nieodpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Z opłat za bilety komunikacji miejskiej zwolnieni są seniorzy, którzy ukończyli 65 lat, podczas gdy w innych dużych miastach Polski taki przywilej przysługuje najczęściej osobom od ukończenia 70. roku życia (Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź).

Bezpłatnie we Wrocławiu podróżują komunikacją miejską także również dzieci i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 21. roku życia.