wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Bastion Sakwowy nocą. Czy działa iluminacja?

Otwarty po remoncie w sobotę Bastion Sakwowy zachwyca całą dobę. Śmiało można po nim spacerować nawet późną nocą. Jest pewien haczyk - po godzinie 22 iluminacja działa tylko na niewielki procent swoich możliwości. Mimo to miejsce wygląda uroczo. Jest tam bardziej nastrojowo. Wniosek: na Bastion warto wybrać się o każdej porze dnia i nocy.

Reklama

Na zdjęciach pokazujemy, jak prezentuje się Bastion Sakwowy późną porą, po przygaszeniu iluminacji. Do 22 świeci ona bowiem intensywnie i co ważne, działa wtedy również podświetlana fontanna. 

Do której godziny działa iluminacja na Bastionie Sakwowym?

Bastion jest dostępny codziennie całą dobę - to miejsce publiczne. Oświetlany jest od zmierzchu do świtu, ale z różną intensywnością.

Miasto wyjaśnia, że późną nocą iluminacja działa w trybie niewielkiej mocy "ze względu na komfort mieszkańców kamienic przy sąsiadującej z obiektem ul. Nowej oraz w trosce o dobrostan ptaków i nietoperzy".

Czy nocą na Bastionie Sakwowym jest bezpiecznie?

Sam Bastion Sakwowy, jak i całe wzgórze Partyzantów, dawniej nie cieszyły się dobrą sławą. Mówiąc oględnie, inny był charakter tego miejsca. Teraz jest perełką wśród wrocławskich atrakcji

Renowacja Bastionu była kosztownym przedsięwzięciem, a mimo wydania 30 mln zł, jeszcze nie została w pełni zakończona. Planowany jest II etap. Wielu wrocławian martwi się, że obiekt może dość szybko stracić na uroku pomazany sprayami itp. Otwarte dla wszystkich przez całą dobę przestrzenie trudno jest ustrzec przed wandalami, jednak nad Bastionem czuwać będzie ochrona oraz system monitoringu.

Poza tym od lipca zacznie działać w nim kawiarnia (w podziemnej części oraz pod kolumnadą), a jesienią restauracja w pawilonie perystylowym (tam, gdzie dawniej była Reduta), co zapewni ciągły ruch odwiedzających. 

Co się wydarzyło na wzgórzu Partyzantów?

Przez dwa lata remontu, pod okiem konserwatora zabytków, na Bastionie Sakowym wykonano:

  • remont pawilonu perystylowego na parterze (przyszłej restauracji) o powierzchni 460 m2;
  • remont kawiarni w przyziemiu kolumnady (powierzchnia zabudowy 375 m2)
  • remont placu z fontanną, schodów, podjazdów;
  • iluminację obiektu;
  • nasadzenia zieleni (na obiekcie jest także roślinność w donicach);
  • stojaki rowerowe (od strony ul. Nowej).

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl