wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Baśniowy pałac Kornów w Pawłowicach w zimowej scenerii

Wieczorny plener z gwizdami (miały być spadające Geminidy), zamienił się w baśniowy na zdjęciach. Miałam wrażenie, że jestem na planie filmowym do baśni "Dziadek do Orzechów" - pisze Aleksandra Papierkowska z Wrocławia, autorka zdjęć neorenesansowego pałacu i okalającego go parku w Pawłowicach. Warto wybrać się tam na zimowy spacer.

Reklama

Na naszej stronie pisaliśmy już o pałacu Kornów w Pawłowicach. Tym razem fotografka Aleksandra Papierkowska wybrała się tam podczas jednego z zimowych wieczorów. Wyszły z tego piękne, baśniowe zdjęcia. Zobaczcie je w naszej galerii. Przy okazji przypominamy też fotografie z na co dzień niedostępnych dla gości wnętrz pałacu i pobliskiego folwarku.

Neorenesansowy pałac został zbudowany pod koniec XIX dla Heinricha von Korna – wydawcy, drukarza i mecenasa sztuki, którego podobizna na płaskorzeźbie zdobi dziś wrocławski Ratusz. Po II wojnie światowej całość stała się własnością Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej, a niedługo potem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dawny blask pałac zaczął odzyskiwać w latach 90. XX wieku. W odrestaurowanym budynku i dawnej oborze powstało należące do Uniwersytetu Przyrodniczego nowoczesne Centrum Edukacyjno-Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice, w którym znajdują się miejsca noclegowe, sale konferencyjne i sala bankietowa, którą można wynająć, np. na wesele.

Do pałacu przylega park o powierzchni ponad 7 hektarów. Znajdziemy tu m.in. malowniczy kamienny mostek, sztuczny staw z gloriettą i pomnik przyrody - dąb zwany "Pawłem". To świetne miejsce na zimowy spacer.

Pałac mieści się przy ul. Pawłowickiej 87/89 na osiedlu Pawłowice w północno-wschodniej części Wrocławia. Można tam dojechać autobusem 151 z placu Grunwaldzkiego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl