4. Jednorożec z kolegami odwiedził dziś dzieci w szpitalu im. Marciniaka. „Alpiniści dla WOŚP” znów we Wrocławiu

Postaci z bajek, które bujały się dziś na linach za szpitalnymi oknami, to poprzebierani alpiniści przemysłowi. Odwiedzili dzieci leczące się w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka w ramach ogólnopolskiej akcji „Alpiniści dla WOŚP”. U małych pacjentów byli także strażacy z OSP.

Zamiast wspinać się w celach zarobkowych na kominy i budynki, uczestnicy akcji „Alpiniści dla WOŚP” myją za darmo okna w szpitalach z oddziałami dziecięcymi w różnych miastach Polski. Robią to w strojach bohaterów bajek, ale oczywiście korzystają przy tym ze specjalistycznych technik alpinistycznych.

Powiększ obraz: <p>"Alpiniści dla WOŚP" zn&oacute;w we Wrocławiu</p> fot. Zbyszek ps Żółw - SP6ZOLW
"Alpiniści dla WOŚP" znów we Wrocławiu

Dziś przyjechali do Wrocławia i wspięli się na ściany oddziałów dziecięcych Dolnośląskiego Szpitala Specjalistyczne im. T. Marciniaka. Wspinaczy zobaczyły dzieci z oddziału chirurgii dziecięcej oraz oddziału neurologicznego. Były zachwycone!

"Alpiniści dla WOŚP" znów we Wrocławiu

Dzieci reagują na alpinistów entuzjastycznie! Machają do nich, wołają. To dla nich ogromna frajda.
Agnieszka Czajkowska, rzeczniczka szpitala im. Marciniaka

Byli także strażacy

Alpinistów wsparli czterej strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dbali o ich bezpieczeństwo, ale też sami sprawili dzieciom radość: podjechali pod szpital wozami strażackimi, prezentowali sprzęt, tłumaczyli, jak działa i odwiedzali małych pacjentów na oddziałach.

Odwiedzą 32 szpitale w całej Polsce

Szpital im. T. Marciniaka nie jest jedynym miejscem, w którym maluchy mogą liczyć na takie atrakcje. Akcja „Alpiniści dla WOŚP” obejmie w tym roku 32 szpitale w całej Polsce. Rozpoczęła się 14 stycznia i będzie trwać do 29 stycznia.

Finał WOŚP jest wydarzeniem łączącym wielu Polaków, który jako fenomen na skalę światową wpisał się już na stałe w nasz kalendarz. Dzieci nie zawsze rozumieją czym jest serduszko przyklejone na sprzęcie w szpitalu. My jako alpiniści przemysłowi razem z Druhami Ochotniczej Straży Pożarnej i policją chcielibyśmy choć raz w roku pokazać Dzieciom jak ważną rolę i siłę ma WOŚP.
Mariusz Kądzioła, ogólnopolski koordynator akcji