wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Weź udział w aukcji dla WOŚP 2024! Poznaj tajemnice MPK

To wyjątkowa okazja, by poznać zakamarki wrocławskich zajezdni, przejechać się kultowym Jelczem 043, czyli popularnym „ogórkiem” i wziąć udział w wirtualnej podróży za sterami tramwaju. Zwycięzców tegorocznej aukcji MPK Wrocław dla WOŚP czeka unikalna wycieczka dla grupy do 10 osób po trzech wrocławskich zajezdniach w towarzystwie prezesów MPK Witolda Woźnego i Przemysława Nowickiego.

Reklama

Finał WOŚP 2024 zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę 28 stycznia 120 tys. wolontariuszy w całej Polsce i nie tylko będzie zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji jest wsparcie dla polskich szpitali i walka z chorobami płuc.

Tradycyjnie Finał WOŚP można wesprzeć również biorąc udział w internetowych aukcjach. Jedną z najciekawszych przygotowało MPK Wrocław.

- Jak co roku przyłączamy się do zbiórki organizowanej przez WOŚP. W tegorocznej edycji do wylicytowania na naszej aukcji będzie wyjątkowa wycieczka po zajezdniach wraz z przejażdżką kultowym „ogórkiem”. Kultywujemy tradycję wspierania potrzebujących i cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę do tak wspaniałej akcji, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Witold Woźny, prezes MPK Wrocław

Przemysław Nowicki, wiceprezes MPK Wrocław dodaje: – Zawsze z radością angażujemy się w akcje, których celem jest niesienie pomocy. W tym roku, jak zwykle zresztą, cel zbiórki jest szczytny, bo środki przeznaczone zostaną na leczenie osób, które walczą z powikłaniami po COVID-19. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej licytacji i zachęcamy do wspierania działań WOŚP.

Tajemnice MPK Wrocław na aukcji WOŚP 2024. Poznaj zajezdnie "od kuchni"

Do wylicytowania jest ciekawa wycieczka, która obejmuje zwiedzanie trzech zajezdni MPK. Zwycięzcy aukcji zwiedzą:

  • zajezdnię tramwajową Ołbin, w tym m.in. miejsca, gdzie nocują dźwigi czy tabor;
  • zajezdnię tramwajową Borek, gdzie będzie można zobaczyć m.in. najnowsze modele tramwajów oraz wcielić się w rolę motorniczego, prowadząc tramwaj na symulatorze LANDER;
  • zajezdnię autobusową Obornicka. Będzie to podróż śladami kierowcy, od przejażdżki po zajezdni przez halę pozjazdową, stacje paliw i myjnie po zwiedzanie dyspozytorni i prezentację autobusów elektrycznych i ich zaplecza technicznego.

Oprócz zwiedzania zajezdni uczestnicy akcji MPK wezmą udział w wyjątkowej przejażdżce kultowym "ogórkiem" - symbolem wrocławskiej Solidarności.

- Każdy z nich zostanie odebrany i odwieziony po zwiedzaniu do jednej wybranej lokalizacji we Wrocławiu. Po pełnej wrażeń, ciekawej i nieco wyczerpującej wycieczce na zwycięzców czekać będzie poczęstunek. Ponadto każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe gadżety MPK Wrocław - informuje Aleksander Hutyra z biura prasowego MPK Wrocław.

LINK DO AUKCJI MPK WROCŁAW DLA WOŚP 2024

Termin realizacji aukcji dla WOŚP wymaga wcześniejszej rezerwacji i potwierdzenia terminu z Działem Promocji i Sprzedaży MPK Wrocław.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl