Czy student ma kulturę?

Społeczna Akademia Kultury w Kinie NH

  • Debata w ramach Społecznej Akademii Kultury (mat. organizatorów)

    Debata w ramach Społecznej Akademii Kultury (mat. organizatorów)


Ostatnie w tym roku spotkanie Społecznej Akademii Kultury Jacka Żakowskiego poświęcone będzie kulturze studenckiej. Spotkanie rozpocznie się w środę 18 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty.

Dyskusja pod hasłem „Czy student ma kulturę?” rozpocznie się o godz. 18. Głównym gościem będzie profesor Barbara Fatyga, kulturoznawca, socjolog i antropolog kultury.

W dyskusji udział wezmą także:

  • Bogusław Litwiniec, reżyser teatralny, działacz, senator, twórca wrocławskiego „Kalambura”,
  • Krzysztof Maj, dyrektor generalny Biura Festiwalowego Impart 2016,

  • Monika Maziak, redaktor naczelna Akademickiego Radia Luz,

  • Łukasz Ptaszek reprezentujący Strefę Kultury Studenckiej.

Do debaty zaproszona jest także publiczność. Dyskusja planowana jest do godz. 21.

Kolejnego dnia – w czwartek 19 grudnia w godz. od 9 do 13.30 w Strefie Kultury Studenckiej (budynek C-18 Politechniki Wrocławskiej, ul. Hoene-Wrońskiego 12) Jacek Żakowski oraz prof. Fatyga poprowadzą warsztat będący praktyczną, bardziej operacyjną próbą odpowiedzi na problemy zarysowane w trakcie debaty. Zarówno debata jak i warsztat będą próbą określenia czym była, jest i czym może być kultura studencka.

Wstęp na debaty jest wolny, wejściówki gwarantujące miejsce siedzące na debacie należy odebrać w kasach Kina Nowe Horyzonty. Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast chęć uczestnictwa należy potwierdzić z wyprzedzeniem przesyłając email sak@wroclaw2016.pl, bądź kontaktując się telefonicznie: 605 760 122 (dr Roland Zarzycki), 600 916 306 (Daria Sudoł).

SPOŁECZNA AKADEMIA KULTURY

Częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 jest Społeczna Akademia Kultury, na którą składa się cykl comiesięcznych debat i warsztatów prowadzonych przez Jacka Żakowskiego. Ich centralnym elementem jest dyskusja dotycząca kultury rozumianej szeroko, w jej wzajemnych powiązaniach z innymi sferami życia: ekonomiczną, edukacyjną czy ekologiczną.

Pierwsza seria debat nosi tytuł Wrocław – lepsze miasto. Poświęcona jest najważniejszym społecznie problemom życia miejskiego, odnoszącym się do nich niestandardowym ideom
i możliwościom ich wykorzystania w ramach kompetencji miasta.

 

Zgłoś uwagę