wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:15

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2023
  3. Projekt nr 23

Nr projektu Nr projektu 23

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

ROWEROWY WROCŁAW - Droga rowerowo ul. Grota Roweckiego Etap 1 - WOJSZYCE i OŁTASZYN łączą siły [WBO. 2023]

Głosów: 2 377

piesze/roweroweKategoria

1 000 000 złBudżet zweryfikowany

Niewybrany w głosowaniu Status

2 377

oddanych głosów

Lider projektu: Agnieszka Dusza

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym:
1) Przejście dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego na wysokości ul. Gerberowej wraz z rezerwą pod przejazd dla rowerów.
2) Droga rowerowa na ul. Grota-Roweckiego od ul. Gerberowej na
południe do istniejącej ścieżki rowerowej zgodnie z powstającą dokumentacją projektową.
Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 23, 56. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie. Proponowana droga rowerowa jest projektowana na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, jednak znaczna część terenów przeznaczona pod poszerzenie ul. Grota-Roweckiego znajduje się w obrębie działek prywatnych. Do czasu wykupienia działek przez Gminę, Prezydent nie ma możliwości dysponowania nimi na cele budowlane. Dodatkowo szacunkowy koszt projektu znacznie przekracza kwotę 3 000 000 zł, w celu etapowania Lider powinien wskazać priorytetowy odcinek. Projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 5), 10) oraz § 3 ust. 2. uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 8, 23 i 56.

Opis projektu

Jest to PIERWSZY ETAP projektowanej przez miasto drogi rowerowej oraz chodnika na ul. Grota Roweckiego.
Zgłoszony odcinek drogi rowerowej oraz chodnik zapewni mieszkańcom bezpieczne rowerowo-piesze połączenie z. ul. Gerberową, która jest strefą zamieszkania (ograniczenie prędkości do 20). Czyli droga rowerowa i chodnik w naturalny sposób przejdą w strefę zamieszkania przeznaczoną do bezpiecznego poruszania się rowerzystów oraz pieszych.
Ponadto zgłoszony odcinek drogi rowerowej i chodnika będzie łączyć się z projektowaną obecnie drogą rowerową i chodnikiem na Grota Roweckiego co jeszcze bardziej zwiększy ich funkcjonalność.

Uzasadnienie projektu

Zgłoszony odcinek drogi rowerowa, oraz przejazd rowerowy przez Grota Roweckiego, który płynnie przechodzi w strefę zamieszkania na Gerberowej i dalej Storczykowej, ułatwi mieszkańcom tej okolicy dotarcie rowerem oraz pieszo do takich miejsc jak szkoła na ul. Gałczyńskiego (na końcu Storczykowej) oraz przychodni na ul. Uczniowska.
Chodniki, przejście dla pieszych oraz oświetlenie poprawią bezpieczeństwo i komfort pieszych, kierowców oraz rowerzystów.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy Wrocławia, w szczególności takich osiedli jak Gaj, Ołtaszyn i Wojszyce

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

60 tys.

Elementy projektu

1) Przejście dla pieszych na Grota Roweckiego na wysokości ul. Gerberowej wraz z rezerwą pod przejazd dla rowerów.
2) Droga rowerowa na ul. Grota-Roweckiego od ul. Gerberowej na południe do istniejącej ścieżki rowerowej zgodnie z powstającą dokumentacją projektową. ETAP PIERWSZY planowanej inwestycji.
3) Chodnik wzdłuż drogi rowerowej.
4) Pas zieleni.
5) Oświetlenie ulicznie na 90 m drogi

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Wojszyce Osiedle

Lokalizacja szczegółowa WOJSZYCE, AR_10, 27 WOJSZYCE, AR_10, 1

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

2 377

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

2 377

Papier

0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

1 229

Mężczyźni

1 148

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.